Кадр із відео CNN

Бжезінський: Росія випробовує, чи зможе захопити Схід України без особливого опору

  Відомий американський політолог та державний діяч Збігнєв Бжезінський впевнений що подібність між тим, що зараз відбувається на Сході України і подіями в Криму, говорить сама за себе.

  "Дивіться, ми бачимо групу бандитів, одягнених в якусь дивну, майже мафіозну форму, на якій немає ніяких знаків національної приналежності. На вигляд вони надзвичайно схожі на тих людей, яких ми бачили в Криму. І вони викидають такі ось трюки у кількох містах сходу України. При цьому Росія заявляє, що хвилювання піднімає місцеве населення", - сказав Бжезінський в інтерв’ю CNN.

  "Росія явно намагається з'ясувати, чи зможе вона захопити ці території без особливого опору і оголосити таким чином, що вони самі відокремилися від України. Якщо ж вони зустрінуть опір, то введуть на Україну ті сили , які зараз зібрані біля кордону. Перед нами серйозний виклик міжнародного масштабу, виклик міжнародним нормам і стабільності. Виклик системі, яка створювалася так , щоб країни не покладалися на застосування сили. Мені здається, що це вже виклик міжнародному співтовариству, а не тільки Україні", - впевнений політолог.

  За його словами зараз багато чого залежить від самих українців. "Якщо вони не стануть чинити опір, як вони не стали чинити опір у Криму, то, звичайно, міжнародне співтовариство не буде проявляти надмірне завзяття і підтримувати українців, які, по суті, визнали поразку. Якщо ж вони вирішать чинити опір, вони, ймовірно, будуть крок за кроком терпіти поразки. Однак якщо незважаючи на це вони продовжать опір, громадськість як усередині західних країн, так і на міжнародному рівні буде надавати все більший тиск на ці країни, незалежно від того, хочуть вони чи ні в даний момен, на користь надання допомоги Україні. Мова йде не про пряму військову участь, а про поставку озброєнь", - сказав Бжезінський.

  Така допомога, за його словами, може бути дійсно суттєвою. Політолог нагадав війну у В‘єтнамі, коли загинути тисячі американських військових, в той час як Росія тільки постачала в‘єтнамцям зброю "і прекрасно себе почувала".

  "Я вважаю, що нам варто зайняти не менш активну позицію. Якщо українці чинитимуть опір, ми повинні їм допомогти. І якщо ми скажемо їм про це заздалегідь, то більша ймовірність, що вони стануть опиратися. А якщо Росія буде знати, що Україна надасть опір, вони добре подумають, перш ніж починати таке велике підприємство", - заявив колишній Радник з національної безпеки Президента Джиммі Картера.

  Попередній матеріал
  ООН: права російськомовних ніхто в Україні не порушує
  Наступний матеріал
  Антитерористична операція має проводитися точково – екс-голова СБУ
  Теги:
  Loading...