фото Yanukovychleaks

BuzzFeed: 25 "казок" про корупцію Януковича

  Документи, що були знайдені у Межигір'ї свідчать про те, що Віктор Янукович витратив мільйони доларів на меблі, сотні тисяч доларів на свіжі квіти, і мав охоронця, який стежив за опозицією,

  1. Між 2006 і 2009, Янукович витратив майже 30 млн. доларів на ремонт комплексу Межигір'я.

  Документи свідчать, що 153 660 883 гривень, 1 043 190 євро і 8 618 814 доларів були витрачені на ремонт і будівельні проекти з 2006 по 2008 рік. Це включало витрати у розмірі близько 1 млн. доларів на ремонт комплексу саун в мисливському будиночку і трохи менше 700 тис. доларів на встановлення кондиціонерів в будинку Януковича.

  2. У червні 2008 року Янукович витратив 700 тис. євро на дерев'яні меблі і двері, які купили через іспанську офшорну компанію. В документах таким чином і йдеться "купив через іспанську офшорну компанію".

  У цьому ж документі також є то, що Янукович витратив 16 мільйонів гривень на комплекс "Український Ренесанс" і 9 340 000 гривень на будівельні роботи в його будинку, мисливському будиночку, і київській квартирі. Витрати на червень 2008 року складають принаймні 4 мільйони доларів.

  3. Янукович витратив 1 700 000 євро на німецькі дерев'яні меблі тільки для їдальні та "чайної кімнати", і ще 1 мільйон євро на меблі для свого робочого кабінету, спальні, і з'єднуючого коридору.

  Дерев'яний декор для домашнього кінотеатру Януковича коштує 2 124 000 гривень. Інші документи містять список "архі-термінових" виплат в десятки і сотні тисяч євро українським та італійським фірмам за роботу в офісних приміщеннях садиби.

  4. Прикраси "Лицарської зали" Януковича коштують близько 2 млн. доларів.

  Документи свідчать, що Янукович витратив 228 тис. євро на штори, 272 000 євро на драпірування, і 22 270 000 рублів на канделябри та люстри у 2010 році. Жодного слова про те, скільки коштують рицарські обладунки.

  5. Янукович також мав свою особисту міні-церкву в садибі. Прикраси від підомосковної фірми коштують 2,5 млн. рублів.

  6. Витрати Януковича на квіти змусили б Елтона Джона червоніти. 

  Була знайдена квитанція за 2010 рік на суму до 5,6 млн. гривень, а також ще одна вартістю 246 тис. євро.

  7. Тепличний комплекс, який Янукович побудував у 2011 році, має вартість близько 510 тис євро.

  8. У Януковича також була плаваюча їдальня у вигляді піратського корабля. 

  Інтер'єр в комплекті з мармуровими підлогами, обійшовся приблизно в 30 мільйонів гривень. Зокрема столове срібло коштує більш ніж 900 тисяч гривень, у тому числі чотири чайники за 6 тис. гривень і дві соусниці за 5 300 гривень.

  9. Меблі для унітазу в шпаківні Януковича коштують 281 175 гривень.

  10. В домі було багато готівки. Наприклад, знайшли квитанції на суми 74 584 доларів, 12 мільйонів доларів, 3 мільйона гривень. В останній навіть не йдеться про те, хто отримав гроші. Ще один чек, вже належним чином надрукований, повідомляє, що директор Танталіту Павло Литовченко надав якомусь Андрію суму грошей у розмірі 561 700 доларів. 

  В деяких документах надаються фінансові дані щодо мисливських угодьєв Януковича у Сухолуччі, державному заповіднику, що використовувалися виключно президентом і його друзями.

  11. Члени мисливського клубу сплатили близько 40 тис. доларів кожен в 2011 році і близько 600 тис. гривень наступного року згідно з документами. Це давало їм доступ та вплив на Януковича. Перший президент України Леонід Кравчук і другий президент Леонід Кучма - були в числі членів клубу.

  12. Величезні суми витрачалися на алкоголь для щомісячних мисливських вечірок Януковича.

  Для однієї з мисливськіх вечірок у серпні 2011 року витратили 176 770 гривень - на вино, шампанське, і текілу (хоча вони також купити 24 пляшки кримського вина за 8,50 доларів).

  13. Старший персонал на території заповідника отримав величезні зарплати.

  Документи свідчать, що директор мисливського клубу, Іван Токтамиш, отримав 110 тис. гривень в серпні 2009 року. Анатолій Кобілінський, голова служби безпеки заповідника, отримав 207 тис. гривень у вересні 2011 року. Середньомісячна заробітна плата в Україні становить близько 410 доларів, за даними офіційної статистики.

  П'ять працівниць отримали по тисячі гривень на Міжнародний жіночий день. Лісорубам, які вбили двох вовків, дали по 500 гривень кожному.

  15. Токтамиш був більш щедрим до членів клубу. В одному документі він просить Литовченко 500 тис. гривень на подарунки для них.

  Поки не ясно, які самі були ці подарунки, але вони, здається, включають в себе DVD-диски з кліпом російського співака шансону В'ячеслава Медяника, якій виконує гімн 60-х колишніх в'язнів на фоні кадрів розстрілу вовків на снігу.

  16. Інші документи показують, що сім'я Януковича таємно контролювала найбільший в Україні урядовий вугільний трейдер, незважаючи на неодноразові спростування.

  Документи, знайдені в Межигір'ї показують, що старшому сину Януковича Олександру, належить вугільна торгівельна компанія DRFTs, створена членом сім'ї Януковича у 1990-х і контролюється офшорною фірмою на Британських Віргінських островах.

  В листах МАКО холдінга за 2010 р., що належить Олександру Януковичу, надає інструкції Танталіт, компанію, що займається Межигір'ям, щодо допомоги у передачі п'яти вугільно-збагачувальних заводів у власність DRFTs.

  Два роки по тому, Віктор Янукович вніс зміну в законі про державне майно, що дозволило DRFTs легально володіти державною часткою у майні, яка вже фактично належала компанії.

  Янукович також була секретна імперія нерухомості, яка, мабуть, використовувалась, щоб винагородити партнерів або для таємного переводу грошей. 

  Згідно з документами, знайденим в архівах Танталіта, компанії також належить кілька розкішних резиденцій в Київі і навколо. Багато з них були зареєстровані на імена членів "сім'ї" Януковича і його найближчого оточення; ніхто з них не був публічно пов'язаний з компанією. Це було важливо дізнатися, враховуючи часті заяви Януковича, що він продав всі свої активи, щоб фінансувати його спосіб життя в Межигір'ї.

  Згідно документів у власності Януковича - квартира №18 на вул. Мазепи, 10 у центрі Києва, яку за ствердженням Януковича, він продав Сергію Клюєву у 2008 році для 33 мільйонів гривень, щоб купити у держави один з будинків в Межигір'ї. 

  Виходить, що Янукович ніколи не продавав квартиру, згідно з документами, що вивчали журналісти Леся Іванова та Катерина Каплюк. Мабуть, фіктивний продаж, який відбувся за численними кричущими порушеннями в деклараціях Януковича у той час - здається, був "провідником" для чогось іншого.

  17. Янукович також витратив 1,25 млн. доларів на відновлення будинку В'ячеслава Овчаренка, головного судді конституційного суду України.
  Овчаренко працював в той же вугільної компанії, що й Янукович у 1980-х, коли він був молодим юристом. Після того, як він став головним суддею в рідному місті Януковича Єнакієве у 2002 році, документи з радянських часів двох судимостей Януковича за рекет таємно зник. Овчаренко став членом Конституційного суду у 2006 році, незабаром після того, як Янукович став прем'єр-міністром, і був призначений головою суду в 2013 році.

  18. Танталіт також виявився реальним власником вертолітного майданчика, побудованого у спальній частині Києва, що роздратувало місцевих жителів.

  Документи з Межигір'я показати зв'язок між британською компанією Amadeus, яка побудувала вертолітний майданчик, і Танталітом, згідно розслідування журналістів Лесі Іванової та Катерини Каплюк.

  Олександр Хом'як, голова компанії Amadeus, працював з Танталітом та підрядником Межигір'я АВК, часто відвідував їх офіси і відшкодовував свої дорожні витрати. Литовченко, директор Танталіт, затвердив кілька будівельних платежів, і дав його заступнику 300 тисяч гривень готівкою як стартовий капітал для Amadeus.

  Важко побудувати величезну розкішну нерухомість вартістю за межею офіційно задекларованих доходів, не привертаючи до цього уваги. Топові журналісти працювали над тим, щоб викрити розкішний спосіб життя Януковича.  

  Умови для незалежної української преси неухильно погіршувалися під час президентства Януковича. Журналісти стикалися з цензурою, залякуваннями - і іноді навіть фізичними нападами.

  19. Журналісти не знали, що агенти Януковича їх також розслідують. У головного охоронця Януковича Костянтина Кобзаря було знайдено досьє на Стоп цензурі, рух, який включає в себе кілька кращих репортерів України. 

  Один з учасниць руху, Тетяна Чорновол, була жорстоко атакована через кілька годин після публікації статті 25 грудня про розкішний будинок, що нібито належить міністру внутрішніх справ Януковича. Чорновол пережила напад. Зараз вона очолює Антикорупційне бюро, створене у новому уряді України.

  20. Щоденник охоронця Кобзаря, який знайшли активісти у його будинку в маєтку Януковича, містить докладний звіт про напад на Чорновол. Дата і час нападу збігаються: "Чорновол пішла на Майдан. 23:10 вимкнула свій телефон. 23:50 включила його на Хрещатику. 23:50 операція з зачистки почалась. 1:00 зроблено (чисто) ".

  21. В інших випадках моніторинг ЗМІ, схоже, просто був привід, щоб направити гроші з компанії.

  АВК, провідний підрядник на будівництві Межигір'я, провів більше мільярда гривень на незначні витрати, наприклад, "медіа-моніторинг" (56 мільйонів грн.), "аналіз українського ринку соціального житла" (68 мільйонів), і "аналіз медичного обладнання ринку України" (95 мільйонів) в жовтні-грудні 2010 року, згідно з документами, знайденими в маєтку. Усі фірми, які виконували ці послуги, були пов'язані один з одним і використовувати один і той же банк, Укрбізнесбанк, який вважають пов'язаним з Олександром Януковичем. Після отримання платежів, всі вони таємничим чином були закриті.

  22. Янукович турбувався про активістів теж. Було знайдено досьє Кобзаря на FEMEN, феміністської групи, сумнозвісної за свої напіводягнені протести.

  Коли антиурядові акції протесту спалахнули в кінці 2013 року, Межигір'я швидко стало в центрі уваги багатьох українців, які були засмучені корупцією в уряді. 29 грудня 2 080 автомобілі з групи Автомайдан прибули на Межигір'я мітингувати.

  23 . Кобзар склав детальний звіт про захід з повідомлень секретних агентів.

  Доповідь включає в себе десятки персональних даних активістів, у тому числі їх домашню адресу, номери мобільних телефонів, а також реєстраційні номера автомобілів.

  Імена законодавців , які брали участь в акції, було підкреслено та помічено коментарями. Протягом наступних шести тижнів, на кількох активістів Автомайдану було зроблено напади з боку невідомих осіб. Більше тисячі з них позбавили посвідчення водіїв у суді. Шістдесят сім з 130 імен в списку Кобзаря повторює список з бази даних суду.

  Протягом наступних кількох тижнів автомобілі 129 активістів були загадково підпалені в середині ночі або знищені омоновцями - в тому числі щонайменше 13 зі списку Кобзаря.
  На початку лютого один з лідерів групи Дмитро Булатов вийшов з лісу під Києвом жорсткого ізбітій. Він розповів, що його викрали та піддали його жорстоким тортурам протягом тижня, в тому числі "розп'яття" його на дверях. Зараз Булатов міністр у справах молоді і спорту в новій української влади.

  24. Але наскільки обізнаний був Янукович про ці події? Один комплект документів, знайдених в резиденції показує, що він був проінформований про статистику злочинності на 2013 рік на основі даних, які були просто скопійовані з таблиці попереднього року, доступної в Інтернеті.

  25. Цей список налічує лише 10% із 30 тисяч документів, знайдених у Межигір'ї. Нові викриття розміщуються на Yanukovychleaks.org майже щодня. 

  Команди з репортерів і активістів збирають інші документи, залишені перед офісом олігарха Сергія Курченко, пов'язаного з Януковичем. Прокурори і слідчі вивчають документи та будують кримінальні справи проти Януковича. Його вже розшукують за масові вбивства протестуючих, що відбулись перед відльотом Януковича, який вважається, живе в закритому комплексі недалеко від Москви.

  Попередній матеріал
  Уряд переозброїть українське військо вітчизняною зброєю
  Наступний матеріал
  В Каїрі прогриміли кілька вибухів, є жертви
  Теги:
  Loading...