фото АПУ

Болгарія долучиться до українського супутникового проекту "Іоносат-Мікро"

  Київ та Софія підписали низку угод про співпрацю у космічній галузі, молодіжній політиці та сфері подолання катастроф

  У рамках офіційного візиту Президента Петра Порошенка до Болгарії за результатами переговорів було підписано низку двосторонніх документів про співпрацю в різних сферах, передає прес-служба глави держави. У присутності чільників України та Болгарії було підписано Угоду між Державним космічним агентством України та Болгарською академією наук про співробітництво в рамках вітчизняного експериментального супутникового проекту "Іоносат-Мікро" на українському космічному апараті "Мікросат-М". Угоду підписали міністр закордонних справ України Павло Клімкін та головний науковий секретар Болгарської академії наук Евдокія Пашева.

  "Укладення цієї угоди розширить існуючу нормативно-правову базу двостороннього науково-технічного співробітництва в космічній сфері. Імплементація Угоди надасть можливість поєднати існуючий в Україні досвід та досягнення в космічній галузі з існуючими у Болгарії можливостями як держави – члена ЄС для досягнення взаємоприйнятних цілей за результатами проведення космічного експерименту з використанням техніки вітчизняного виробництва", – зазначено в повідомленні.

  Серед іншого, документ регламентує шляхи співробітництва в реалізації космічного експерименту на вітчизняному супутнику "Мікросат-М" за допомогою розробленого Болгарською академією наук інструментарного комплексу Iondriftmeter ID-2, який має стати частиною бортового обладнання "Іоносат-Мікро".

  Міністерства молоді та спорту України та Болгарії уклали меморандум про співробітництво в молодіжній сфері. Документ покликаний створити нормативно-правову базу двостороннього співробітництва та розвитку дружніх зв’язків між громадськими молодіжними організаціями обох країн, проведення спільних фестивалів, конференцій, тренінгів, конкурсів, розробку та реалізацію спільних проектів у сфері популяризації здорового способу життя, волонтерської діяльності, міжкультурного діалогу. Для реалізації Меморандуму сторони укладатимуть дворічні плани дій, в яких визначатимуть конкретні види співробітництва та проекти, що будуть реалізовані в цей період.

  Крім того, між Кабінетом міністрів України та урядом Болгарії також укладено угоду про співробітництво в разі виникнення катастроф. "Угода сприятиме оперативному і своєчасному наданню взаємної допомоги, здійсненню обміну інформацією з метою запобігання надзвичайним ситуаціям, а в разі їх виникнення – організованому і ефективному вирішенню питання ліквідації їх наслідків. Документ регламентує шляхи співробітництва в разі виникнення катастроф, порядок участі у спільних операціях з ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій", – уточнюється в повідомленні.

  Сьогодні ж президент Болгарії заявив, що НАТО мусить посилити підтримку України.

  Попередній матеріал
  Кубіва просять скликати міжвідомчу нараду щодо змін тарифів на вантажні залізничні перевезення
  Наступний матеріал
  Перший сервісний центр МВС відкриється в Києві в липні – Аваков

  НАТО повинно посилити підтримку України - президент Болгарії

  Українці зможуть їздити до Болгарії за безкоштовними багаторазовими візами

  Президент заявив про відновлення прямого авіасполучення з Болгарією

  Порошенко їде з офіційним візитом до Болгарії