Біометричний контроль: Україна запроваджує нові правила перетину кордону – Порошенко

    Нововведення мають запрацювати з 1 січня 2018 року

    Україна з 1 січня 2018 року запроваджує нові правила перетину кордону для громадян з країн, які становлять ризики для України, – за біометричними паспортами. Про це повідомив Президент Петро Порошенко під час спілкування з представниками ЗМІ в ході робочої поїздки на Харківщину, інформує прес-служба Президента.

    "Найближчими годинами має бути оприлюднено рішення РНБОУ, яким передбачається, що починаючи з 1 січня 2018 року перетин кордону з країн, які становлять ризики для України, має бути здійснений за біометричними паспортами. Або в тих, у кого їх немає, мають бути зафіксовані біометричні дані на кордоні", – наголосив Порошенко.

    Перелік відповідних країн затверджується Кабінетом міністрів України, сказав Президент. Глава держави також повідомив, що прискореними темпами створюється система фіксації біометричних даних у пунктах пропуску через державний кордон.

    "Це не означає, що буде заборона, але під час перетину кордону пункти пропуску мають бути оснащені відповідним обладнанням і буде забезпечення фіксація цих біометричних даних", – сказав Порошенко.

    За словами Президента, процедура буде проходити в три етапи.

    • Перший – людина може подати попереднє повідомлення про те, що вона збирається в Україну і перетнути кордон, відповідно – база даних і прикордонники будуть до цього готові.
    • Другий – безпосередня фіксація даних на кордоні, біометричного паспорта, або біометричних даних.
    • Третій – фіксація людини в місці, де вона планує перебувати.

    Президент також додав: "Вважаю, що це практика, яка розповсюджена. В умовах, коли країна є об’єктом військової агресії з боку РФ, ця практика є цілком виправданою... Це дасть змогу повноцінно запрацювати єдиній національній системі біометричної верифікації та ідентифікації громадян України, іноземців та осіб без громадянства".

    Попередній матеріал
    Генпрокуратура відмовила РФ в екстрадиції екс-бійця "Азову" Церцвадзе
    Наступний матеріал
    Загроза для сил АТО: окупанти перекидають бронетехніку з Авдіївської промки – ІС