Банківських боржників не пускають за кордон (репортаж)

  Не сплачуєш кредит - за кордон ані ногою. Недобросовісним платникам банків заборонили покидати територію України. Стежити за цим зобов`язали Державну прикордонну службу. Ці заходи передбачені Указом Президента. Відповідно до документа позичальник зберігає за собою можливість погасити борг, після чого кордон для нього буде відкритий. Хто може стати "невиїзним", з`ясовували кореспонденти "5 каналу".

  Марія Коренюк, 5 канал: "Щоби виїхати за кордон, паспорта із відкритою візою та авіаквитка відтепер може виявитися недостатньо. Якщо ви є позичальником банку та вже забули, коли востаннє розраховувались за кредит, валізи можете навіть не пакувати".

  Відповідно до Указу Президента, прикордонники повинні стежити за тим, щоби неплатники кредитів рубежі України не перетинали. У фінансових установах список недобросовісних позичальників уже склали. Говорять, розмір боргу неважливий. Головне - як довго клієнт не погашає кредит.

  Під категорію "злісних неплатників" за версією банкірів потрапляє і киянин Сергій Григорян. Два роки тому узяв 350 тисяч доларів. Щоби купити спецобладнання для своєї будівельної фірми. З настанням кризи замовлень у компанії поменшало. А виплати за кредитом зросли. Вже більше трьох місяців Сергій банку не платить. Тим, що тепер він - потенційний "невиїзний", відверто обурений.

  У Прикордонній службі говорять: списки з іменами несумлінних клієнтів банків уже отримали від 16-ти фінустанов. У них - більше трьох з половиною тисяч прізвищ. Проте оголошувати усіх їх "невиїзними" прикордонники не мають наміру. Пояснюють: заборгованість у 90 днів - ще не привід для обмежень. Залишити Україну не зможуть лише ті боржники, на яких банки подали до суду.

  Таких людей в Україні сьогодні не більше шести сотень. П`ятдесятьом із них не дали виїхати за кордон. Випустять - лише після того, як вони розрахуються з банками.

  Марія Коренюк, Андрій Асауленко, 5 канал

  Попередній матеріал
  Таню Отто засудили до 5 років заґратування
  Наступний матеріал
  Аварія гелікоптера біля узбережжя Ізраїлю - 4 загиблих
  Теги: