5.ua

Байден хоче позбавити Росію енергетичного важеля тиску на сусідів

  Енергетичну залежність України від Росії можуть зменшити американські та європейські інвестиції. Про таке заявив прем'єр-міністр України Арсеній Яценюк на спільному брифінгу з віце-президентом Сполучених Штатів Америки Джозефом Байденом, який перебуває з візитом у Києві.

  За словами Яценюка, Україна готова до широкої співпраці з європейськими та американськими компаніями. Присутність в Україні європейських та американських інвесторів він назвав "найкращою відповіддю на енергетичну залежність України від Росії".

  У свою чергу, Байден заявив, що американська сторона зі свого боку готова робити все, щоб Російська федерація не могла використовувати енергоресурси, як важіль впливу у політичних відносинах. Він запевнив: США уже працюють в регіоні разом з Україною і її сусідами для того, щоби вирішити питання забезпечення енергоресурсами найближчим часом.

  Про допомогу США у боротьбі із газовою залежністю від Росії заявив голова комітету закордонних справ Конгресу США Ед Ройс під час прес-конференції у Дніпропетровську. За його словами, Вашингтон розглядає можливість диверсифікації постачання газу на територію України, та готовий запровадити суворіші санкції проти Росії. Також представники Конгресу пообіцяли, що Сполучені Штати допоможуть Україні провести вибори президента у травні: направлять своїх спостерігачів і нададуть технічну допомогу.

  Попередній матеріал
  Дуров покинув Росію і не планує повертатися
  Наступний матеріал
  Закон про амністію дасть сепаратистам 3 дні на роззброєння
  Loading...