kurier.at

Антоніу Гутерреш офіційно заступив на посаду генсека ООН

  Антоніу Гутерреш замінив Пан Гі Муна, який був генсеком 10 років

  Кандидатуру Гутерреша Генасамблея ООН затвердила ще 13 жовтня. У п'ятницю ж Пан Гі Мун відпрацював свій останній день на посаді Генерального секретаря ООН. Як повідомляє "5 канал", він подякував усім працівникам Організації об'єднаних націй за роботу та підтримку, і запросив приїздити до своєї батьківщини - Південної Кореї.

  Гутерреш став дев'ятим чільником Організації об'єднаних націй за понад 70 років її існування. Він був прем'єр-міністром Португалії від 1995 до 2002-го року. А від 2005-го до 2009-го працював Верховним комісаром ООН у справах біженців.

  "У перший день на посаді Генерального секретаря - одне запитання лежить каменем на моєму серці. Як ми можемо допомогти мільйонам людей, що живуть в умовах збройних конфліктів, страждають від війни. Цього святкового дня, першого дня Нового року, закликаю усіх вас приєднатися до мене в одній, спільній обітниці: встановити мир на землі. Нехай у 2017-му році усі ми - народи, уряди, лідери держав - зробимо усе, щоб подолати наші розбіжності", - заявив Гутерреш. 

  Попередній матеріал
  У мережі з'явилося відео нічного нападу в клубі Стамбула
  Наступний матеріал
  У Чернівецькій області на залізничному переїзді потяг зіткнувся з мікроавтобусом
  Теги: