9 років тому розпочалася акція протесту "Україна без Кучми"

  Дев`ять років тому в Україні розпочалася акція протесту "Україна без Кучми". Поштовхом стало зникнення Ґонґадзе і оприлюднення плівок Мельниченка. За "Україну без Кучми" боролися до дев'того березня наступного року. Сутички біля пам`ятника Шевченку завершилися ув`язненням для для кількох десятків активістів. Сьогодні учасники акції згадували на Майдані Незалежності ті яскраві події.

  Наталія Жижко, 5 канал: "Вогнище, намет, прапор. На Майдані Незалежності відзначають чепргову річницю акції "Україна без Кучми". Згадати ті революційні дні пришли кілька десятків людей".

  Дев`ять років тому акція об`єднала двадцять чотири політичні партії та організації. Мітингувальники розбили наметове містечко у центрі Києва. Люди вимагали відставки Президента і силовиків, незалежної експертизи у справі зниклого журналіста Георгія Ґонґадзе. Апогеєм акції стала спроба завадити першим особам держави покласти квіти до пам`ятника Шевченку дев`ятого березня. Після чого демонстрація перемістилася під Адміністрацію Президента. Де і сталися сутички. Міліція застосувала кийки та сльозоточивий газ. 

  Проти дев`ятнадцятьох активістів порушили кримінальну справу. Андрія Шкіля від в`язниці врятувало те, що його обрали народним депутатом. Решта провели за ґратами від двох до п`яти років. Ігореві Мазуру боротьба за "Україну без Кучми" коштувала трьох років свободи.  Сьогодні Мазур ні про що не шкодує і згадує ті дні із ностальгією.

  По-різному склалися долі учасників тих подій. Юрій Луценко очолює Міністерство внутрішніх справ, Андрій Шкіль - депутат Блоку Юлії Тимошенко, Тарас Чорновіл побував у Партії регіонів.

  За 9 років по тому, активісти "України без Кучми" переконані - без них не було б Помаранчевої революції та попереджають - її наступний етап не за горами.

  Дев`ята річниця протестів зібрала на Майдані небагатьох. Утім це не зіпсувало настрою тим, хто прийшов. Цього вечора на головній площі були обійми, спогади і сто грамів. Просто за Україну.  

  Наталія Жижко, Іван Головач, 5 канал 

  Попередній матеріал
  У мерії не хочуть займатися книгарнею "Сяйво"?
  Наступний матеріал
  Судно-заправник вже прямує до "Аріани"
  Теги: