31.03 у ВР розпочнуть ухвалення пакету антикризових заходів (репортаж)

  Великий парламентський тиждень. Завтра зі щорічним посланням перед депутатами має виступити Президент. Хоча спершу його виступ планували на перше квітня. І відзавтра ж парламентарії повинні розпочати ухвалення пакету антикризових заходів. Це - Закони "Про збільшення мита на тютюн та алкоголь", а також "Зміни до пенсійного законодавства".

  Ці три документи розробив Кабінет міністрів. Там сподіваються, що підтримає їх і коаліція, і опозиція. БЮТ, НУНС та Блок Литвина обіцяють - сюрпризів не буде. Партія регіонів та Комуністи запевняють, що не заважатимуть. Якщо Україна виконає умови Міжнародного валютного фонду, то співпраця з ним може відновитися вже цього тижня.

  ***

  Міжнародний валютний фонд знову співпрацюватиме з Україною, якщо депутати ухвалять пакет антикризових законопректів. Серед них - два документи про підвищення акцизних зборів на цигарки і міцні напої. Також внесуть зміни до Закону "Про пенсійне страхування". Утім, збільшенням пенсійного віку - це не загрожує. Ще один законопрект має збалансувати фінансовий план "Нафтогазу України". БЮТівці вже підраховують голоси і сподіваються, що за пакет проголосує не лише коаліція, а й опозиція.

  Андрій Кожем`якін, народний депутат, БЮТ: "Ми з`ясували, що по всіх законопроектах крім 42-66, хоча, я думаю, що і по цьому законопректу не буде ніяких питань - це щодо змін до держбюджету, про який сьогодні представник Президента заявив, що його треба доопрацьовувати. Але фракція НУНС, яку представляв Мартиненко підтвердила, що буде підтримувати цей законопроект. Тобто, голосів вистачає".

  Ганна Герман, народний депутат, Партія регіонів: "Ми дамо завтра можливість владі, так як ми говорили, внести до Парламенту ті законопроекти, які би складали антикризову програму, і внести поправки до бюджету. Бо без поправок до бюджету ці законопроекти - це звичайні папірці. Ми дамо владі цю можливість. І якщо влада не скористається з цієї можливості, ми будемо блокувати Парламент аж до проведення дострокових виборів".

  Напередодні знакового голосування Юлія Тимошенко зустрілася з послами країн великої вісімки. Прем`єр відзвітувала - Уряд зробив усе, що міг. Тепер доля другого траншу від МВФ лише в руках Парламенту. Торік восени Україна отримала першу частину кредиту в 16 з половиною мільярда. Втім подальші виплати Міжнародний валютний фонд заблокував,  звинувативши офіційний Київ у невиконанні антикризових заходів. Місію МВФ можна повернути в Україну вже цього тижня, вважають на Банковій. Щоправда, однієї вимоги МФВ парламентарії виконувати не будуть. Принаймні поки що. Йдеться про зміни до державного бюджету.

  Олександр Шлапак, заступник глави Секретаріату Президента: "Прийняття завтра, дасть Бог, трьох антикризових законопроектів є лише необхідною умовою.  Ми не отримаємо зразу ресурсів - ми отримаємо приїзд місії, переговори з нею, після цих переговорів -звернення до МВФ, розгляд його на раді директорів і лише після цього - другий перегляд нашої програми і фінансування".

  Голосування за антикризовий пакет - не єдина важлива подія у Парламенті, запланована на віторок. О десятій ранку зі щорічним посланням до народних обранців звернеться Президент. Цього тижня  депутати також збираються нарешті затвердити нового міністра закордонних справ. 

  Наталія Жижко, Ольга Сніцарчук, Ольга Кошеленко, 5 канал

  ***

  ЗАВАНТАЖИТИ ВІДЕОСЮЖЕТ (8.64Мб)

  Попередній матеріал
  У Дубаї вбили екс-командира чеченського батальйону Ямадаєва
  Наступний матеріал
  Поліція відбила захоплену терористами академію в Лахорі (репортаж)
  Теги:
  Loading...