30 років тому війська СРСР увійшли до Афганістану (репортаж)

  День початку війни. Рівно 30 років тому радянські війська увійшли до Афганістану. До такого кроку тодішнє керівництво Кремля вдалося після перевороту та захоплення влади в Афганістані ісламськими фундаменталістами. Військові дії, які планували провести протягом кількох тижнів, розтягнулися на десять років. У тій війні взяли участь близько ста п`ятдесяти тисяч українців. Майже три з половиною тисячі з них - загинули. А загалом жертвами тієї війни стало учетверо більше радянських військовослужбовців.

  Такі саморобні бронежилети Володимир Жмак навчився виготовляти вже в перші дні війни. До Афганістану він потрапив випадково. У вісімдесят другому, разом із кількома товаришами, мав їхати на службу до Дніпропетровська, у спортивну роту. Там тренувалися футболісти. Однак по дорозі їх пересадили у потяг до Термеза. Це місто на кордоні з Афганістаном.

  Вісімнадцятирічний Володимир до армії жодного разу не тримав у руках зброю. Військову науку довелось опановувати вже в бою. Десятки спецоперацій, понад двадцять загиблих товаришів, осколкове поранення та дві нагороди - і все це за два роки служби. Але  найважче, зізнається, було після поверення додому.

  Бойові побратими традиційно збираються на річницю війни. Скаржаться на неповагу з боку влади та хочуть довести - вони заслуговують на пошану, не зважаючи на те, чи була та війна доцільною.

  Бійці скаржаться - цього року, як і в попередні,  ніхто з можновладців не прийшов до меморіалу загиблим в Афганістані. Згадати товаришів та запалити поминальні свічки сьогодні зібралося не більше десяти ветеранів-афганців. 

  Азад Сафаров, Іван Головач, 5 канал

  Попередній матеріал
  14 людей загинуло на автошляхах США через хуртовину
  Наступний матеріал
  "Аріана" має почати рух до найближчого порту в супроводі корабля НАТО
  Теги: