17.02 у Парламенті розглянуть питання щодо звільнення Пинзеника

  Парламент уже завтра голосуватиме з питання відставки Віктора Пинзеника. Втім, голосів для звільнення його з посади голови Мінфіну у Верховній Раді може не вистачити. Лідер партії регіонів заявив, що його політсила - участі у голосуванні не братиме. Віктор Пинзеник подав у відставку з посади міністра фінансів ще минулого тижня - заявивши про незгоду з фінансовою політикою прем`єра.
  Тепер їм вільно і просторо засідати: журналістів переселили у сусідню кімнату. Вже не стоять над головами і не відволікають депутатів від справ важливих на погоджувальній раді. Першим не витримує Віктор Янукович - іде у журналістську кімнату. Опозиція проти усього - навіть за відставку Віктора Пинзеника обіцяє не голосувати.

  Віктор Янукович, лідер фракції ПР: "Це не справа опозиції опікуватись цими питаннями. Ми не хочемо заважати, але приєднуватись до того безладу, який сьогодні діється в країні, ми не хочемо. Тому хай кого завгодно вони звільняють. призначають, крутять, як кажуть: це кіно для людей".

  Та дивитися на ці кадри їм таки доведеться: крісло міністра фінансів спікер пропонує звільняти уже у вівторок.

  Володимир Литвин, голова ВР: "Я сьогодні запопонував щоб ВРУ розглянула заяву Віктора Пинзеника і прийняла відповідне рішення. Бо наскільки можна судити із його настроїв. він прийняв для себе остаточне рішення. Цілком очевидно, що ВР має піти назустріч. Щодо інших пропозицій - тоді, коли вони надійдуть від КМУ я вважаю, що треба їх невідкладно розглядати і приймати рішення".

  Кадрових пропозицій від Уряду досі не надходило. Кого садитимуть у звільнене крісло міністра фінансів і як будуть діяти із іншими спірними портфелями коаліція ще не вирішила - дискутують.  

  Зате Президент певен: як не сідатимуть міністри - урядувати в чинному Кабміні в них не вийде.

  Ірина Ванникова, прес-секретар Президента: "У глави держави немає жодного сумніву у професіоналізмі і порядності Віктора Пинзеника. На думку Президента, ця заява свідчить, що в чинному Уряді жоден, навіть найбільш професійний міністр, не спроможний реалізувати свої знання і досвід".

  А у Парламенті з тривалих дискусій роблять висновки: депутатам здається, у найближчі два тижні призначати урядових новачків їм не доведеться.

  Ольга Сніцарчук, Андрій Поставець, Сергій Щекочіхін і Володимир Леонов, 5 канал

  ***

  ЗАВАНТАЖИТИ ВІДЕОСЮЖЕТ (6.70Мб)
  Попередній матеріал
  Дві атомні субмарини зіткнулися в Атлантичному океані
  Наступний матеріал
  Standard & Рооr's розгляне можливість зниження рейтингів України
  Теги:
  Loading...