ГПУ_Київ 5.ua

ГПУ оголосила підозру у державній зраді одразу 276-тьом кримським суддям

  Дотепер вони номінально не були звільнені з роботи і вважались недоторканними.

  Слідчими Управління з питань представництва інтересів громадянина або держави в суді, протидії злочинності та корупції на тимчасово окупованій території півострова Крим Генеральної прокуратури України розслідується кримінальне провадження щодо вчинення суддями судів АРК злочину, передбаченого ч. 1 ст. 111 КК України (державна зрада, тобто діяння, умисно вчинене громадянином України на шкоду суверенітетові, територіальній цілісності та недоторканності, обороноздатності, державній, економічній чи інформаційній безпеці України: перехід на бік ворога в умовах воєнного стану або в період збройного конфлікту, шпигунство, надання іноземній державі, іноземній організації або їх представникам допомоги в проведенні підривної діяльності проти України, надання іноземній державі та її представникам допомоги у проведенні підривної діяльності проти України). Про таке повідомляє Управління зв’язків із громадськістю та ЗМІ Генпрокуратури.

  Зокрема, ГПУ встановила, що ці судді всупереч вимогам законодавства України, порушуючи присягу судді, після окупації Російською Федерацією півострова Крим з березня 2014 року почали здійснювати "правосуддя" у так званих "судах Республіки Крим" та протиправно приймати судові рішення. У листопаді-грудні 2014 року вони, відповідно до указів президента країни-агресора "Про призначення суддів федеральних судів", перейшли на службу до незаконно створених відомств.

  "Цинізм дій цих "служителів Феміди" полягає в тому, що майже протягом всього 2014 року, приймаючи судові рішення "іменем Російської Федерації", вони засвідчували легітимність цих же рішень гербовою печаткою України", – обурюються у ГПУ.

  Дотепер ці судді в Україні не офіційно не звільнені із своїх посад та номінально користувались недоторканістю, мали змогу вільно пересуватись. Сьогодні ж на підставі зібраних беззаперечних доказів вини, заступник Генерального прокурора України – Головний військовий прокурор Матіос підписав повідомлення про підозру про державну зраду для оголошення 276 суддям автономії. Також перед Верховним Судом України та Верховною Радою України ініціюється питання щодо позбавлення недоторканності цих суддів, тобто надання згоди на їх затримання та обрання запобіжного заходу тримання під вартою. Санкція статті КК України про держраду передбачає позбавлення волі на строк від 12 до 15 років з конфіскацією майна.

  Попередній матеріал
  У Ризі підписали меморандум про надання Україні 1,8 млрд євро допомоги
  Наступний матеріал
  На Донбасі за добу зафіксована майже рекордна кількість ворожих безпілотників – речник АП

  Українці Криму влаштували "парад вишиванок" у відділку окупаційної поліції

  У Криму святкування Дня вишиванки завершилося арештом

  Україна вимагає від Росії близько 1 трлн грн за втрату підприємств у Криму - Мін'юст

  Необхідно скасувати угоду про перебування російського флоту в Криму – Ляшко