Сірчана кислота

Спецрозслідування МЕРТ щодо імпорту сірчаної кислоти проводиться з помилками – ЗМІ

  За інформацією журналістів, після продовження термінів розслідування до 330 днів лобі Східного ГЗК і "Сумихімпрому" знову активізувалося

  Міжвідомча комісія з міжнародної торгівлі (МКМТ) при Міністерстві економічного розвитку і торгівлі України (МЕРТ) припустилася низки помилок та підтасовок фактів при проведенні спецрозслідування щодо імпорту сірчаної кислоти та олеума. Про це повідомляє бізнес-портал UAprom у матеріалі "Як МЕРТ підтасовує дані спецрозслідування щодо сірчаної кислоти", посилаючись на неконфіденційну версію доповіді Комісії.

  Зокрема, за інформацією видання, після продовження термінів розслідування до 330 днів лобі Східного ГЗК і "Сумихімпрому" знову активізувалося.

  "Текст документа рясніє фактами того, як під потрібне рішення МКМТ підганяються будь-які цифри без аналізу та врозріз зі здоровим глуздом", – пишуть журналісти.

  Як приклад, самої кричущою помилкою названо те, що МЕРТ не рахував анексію Криму і окупацію Донбасу непередбаченими обставинами, які є головними вимогами при проведенні будь-якого спецрозслідування. В результаті втрати контролю над територіями з внутрішнього ринку пішли два підприємства – "Кримський титан" і "Костянтинівський хімзавод" – які забезпечували понад 50% поставок споживачами, що і призвело до різкого зростання імпорту.

  Як стверджує видання, Мінекономрозвитку також закрило очі на той факт, що жоден національний виробник сірчаної кислоти не продає свою продукцію безпосередньо ринку, а діє через трейдерів.

  "Ця інформація сама собою спростовує наявність причинно-наслідкового зв'язку між шкодою і імпортом, але МЕРТ наполегливо її ігнорує", – наголошують журналісти.

  Попередній матеріал
  У Запоріжжі мати продавала сина з інвалідністю в трудове рабство
  Наступний матеріал
  З великим арсеналом зброї: під Слов'янськом затримали бойовика "ДНР"
  Теги: