ЗМІ: У спецрозслідуванні щодо сірчаної кислоти МЕРТ не врахувало головну вимогу СОТ

  Журналісти наголошують – що в Україні дефіцит цистерн для перевезення сірчаної кислоти традиційно покривався за рахунок імпорту.

  Міжвідомча комісія з міжнародної торгівлі (МКМТ) при Міністерстві економічного розвитку і торгівлі України (МЕРТ) нібито не зарахувала анексію Криму та окупацію частини Донбасу – до непередбачених обставин під час проведення спеціального розслідування щодо імпорту сірчаної кислоти. Про це заявляє бізнес-портал UAprom у матеріалі "Як МЕРТ підтасовує дані спецрозслідування щодо сірчаної кислоти", посилаючись на неконфіденційну версію доповіді комісії.

  "Факт, який МЕРТ відмовилося врахувати, – це наявність непередбачених обставин. Адже це – головна вимога СОТ під час проведення будь-якого спецрозслідування. Як відомо, різке зростання імпорту товарної сірчаної кислоти в Україну сталося після анексії Криму та окупації Донбасу. В результаті з ринку пішли два підприємства "Кримський титан" і "Костянтинівський хімзавод", які забезпечували понад 50% поставок споживачам. Водночас чиновники визнали ці обставини близькими до норми і такими, що аж ніяк не вплинули на рівень імпорту", – йдеться у статті.

  Також журналісти стверджують, що текст документа рясніє фактами того, як під потрібне комісії рішення підганяються будь-які цифри без аналізу. Наприклад: "Міністерство економіки і торгівлі просто проігнорувало докази і повірило на слово заявникам розслідування, що у них є необхідні цистерни".

  "МЕРТ у своїй доповіді просто вказало, що отримало документальне підтвердження наявності рухомого складу в потрібній кількості, хоча СхідГЗК і "Сумихімпром" не надали жодних доказів, крім голослівних тверджень", – мовиться у тексті.

  Попередній матеріал
  З великим арсеналом зброї: під Слов'янськом затримали бойовика "ДНР"
  Наступний матеріал
  У ГУР України пояснили причину підвищеної бойової готовності військово-морського флоту Росії
  Теги: