Кирило Шевченко
Кирило Шевченко 5 канал

Завдяки еко-кредитам Херсонщина стала рекордсменом у збільшенні чистої електроенергії – Кирило Шевченко

  Нaйбільше електромобілів в Україні купили жителі Хaрківської облaсті – 406 одиниць

  "Зелений" тренд дозволяє країнам не тільки покращувати екологію, а й менше залежати від ринків традиційних енергоносіїв і цін на них. Статистика свідчить, що у 2017 році області України поставили рекорди у сфері енергозбереження, "зеленої" генерації та електричного транспорту", – наголошується у повідомленні прес-служби "Укргазбанку".

  Зазначається, що чемпіоном з реалізації програм енергоефективності стала Львівська область. Крім того, сама фінустанова здійснила справжній прорив у "зеленій" енергетиці цього року. Наголошується: "Кожний третій МВт побудованих потужностей відновлюваної енергетики за минулий рік був профінансований саме "Укргазбанком".

  Голова правління "Укргазбанку" Кирило Шевченко заявив: "На нашому рахунку вже 72 масштабних проекти, а загальний обсяг екологічно чистої електроенергії перевищуватиме 990 ГВт⋅годин на рік, чого вистачить для забезпечення потреб в електроенергії всіх жителів міста Миколаїв щороку. Впевнений, прийнятий закон Про приєднання України до Статуту Міжнародного агентства з відновлюваних джерел енергії (IRENA) запустить новий потужний виток розвитку альтернативної енергетики в Україні. Наша країна вже стала лідером на пострадянському просторі з поширення використання відновлюваної енергетики".

  Найактивніше переходить на альтернативну енергетику Херсонська область, у якій з'явилося нових об'єктів загальною піковою потужністю понад 101 МВт. Також, минулого року був профінансований наймасштабніший проект у вітроенергетиці – Новотроїцька ВЕС, потужністю майже 70 МВт.

  Лідером у сонячній енергетиці в "Укргазбанку" стала Кіровоградщина, яка відкрила найбільшу кількість нових СЕС. А за потужністю – завдяки будівництву масштабної СЕС "Восход солар", – абсолютним лідером стала Миколаївська область. Щорічно вона генеруватиме 11-12 млн кВт⋅год "зеленої" електроенергії, чого вистачатиме для енергозабезпечення 15 сіл Великоолександрівського району.

  Полтавщина вийшла в лідери за кількістю нових гідроелектростанцій, профінансованих "Укргазбанком", а Дніпропетровщина – за кількістю введених електростанцій на біогазі. Банк утримує абсолютне лідерство у наданні енергоефективних кредитів ОСББ та ЖБК – половина від загальної кількості. Найактивнішими стали ОСББ Рівненської, Одеської та Запорізької областей.

  Загальноукраїнська статистика свідчить, що на Вінниччині у 2017 році було зaфіксовaно нaйбільше сонячних електростaнцій (25% від усіх), a у Хмельницькій облaсті – рекордну в Укрaїні кількість мaлих гідроелектростaнцій (21%). A ось нaйбільше електромобілів купили жителі Хaрківської облaсті – 406 одиниць.

  Попередній матеріал
  У Запоріжжі невідомі впритул розстріляли бізнесмена, оголошено план-перехоплення
  Наступний матеріал
  Наприкінці січня українців чекають люті морози – Укргідрометцентр
  Теги:
  Loading...