Аглофабрика 'Запоріжсталі'
Аглофабрика "Запоріжсталі"
\"Запоріжсталь\"

"Запоріжсталь" повністю завершила екологічну модернізацію аглофабрики

  Інвестиції в реалізацію проекту перевищили 1,2 млрд грн

  "Запоріжсталь" групи "Метінвест" завершила модернізацію газоочисних систем агломашин №1-6. Як повідомляє UAprom з посиланням на прес-службу підприємства, інвестиції в реалізацію проекту перевищили 1,2 млрд грн.

  "Ми реконструювали газоочисні системи агломашин №1-6 послідовно з 2012 року, в умовах діючого виробництва. При розробці та реалізації проекту рівнялися на найсучасніший світовий досвід: 95% газоочисних систем, встановлених на сучасних металургійних підприємствах Китаю, Японії, США і Європи – це рукавні фільтри, які є найбільш ефективним методом очищення. Саме ця технологія застосована і на газоочищенні аглофабрики "Запоріжсталі", – зазначив генеральний директор комбінату Ростислав Шурма.

  У квітні 2018 року меткомбінат повністю завершив модернізацію газоочисних систем агломашин №1-6, що забезпечують очищення повітря від пилу – до 30 мг на куб. м, по сірчистому ангідриду – нижче 400 мг на куб. м, що відповідає європейським нормативам викидів, а також дозволяє поетапно знижувати скидання шламових вод від оборотного циклу аглоцеха.

  "Нові газоочисні системи аглофабрики дозволять знизити викиди пилу на 90%, викиди оксидів сірки на 50%. Реалізація цього рішення дозволила підприємству виконати взяті на себе зобов'язання щодо зниження техногенного навантаження на регіон. Для "Запоріжсталі" це на 100% екологічний проект, в якому немає економічної складової ", – наголосив Шурма.

  В технології очищення повітря рукавними фільтрами використовується ексгаустер, який забезпечує як подачу повітря на агломашину для спікання агломерату, так і подальше транспортування забрудненого повітря на рукавні фільтри. Процес побудований таким чином, що відключення ексгаустера призведе до зупинки виробництва агломерату і втрат виробництва. Зупинка газоочищення можлива тільки за умови зупинки всієї агломашини на технічне обслуговування.

  Автоматизована система управління технологічним процесом аглофабрики повністю виключає людський фактор. Оператори в диспетчерській аглофабрики виконують виключно контрольно-моніторингову функцію. З цією метою фахівці служби моніторингу і контролю роботи газоочищення аглофабрики пройшли спеціалізоване навчання стандартам роботи на новому екологічному обладнанні.

  Кожна агломашина оснащена датчиками контролю викидів, які в онлайн-режимі, з дискретністю в мілісекунди показують ефективність роботи газоочисного устаткування. Система онлайн-моніторингу – це не тільки контроль кінцевої концентрації викидів шкідливих речовин на виході в атмосферу, а й можливість оперативного управління процесом очищення, що забезпечує надійність і ефективність експлуатації газоочисного устаткування.

  У прес-службі також нагадали, що "Запоріжсталь" в 2012-2017 роках інвестувавла в екологічну модернізацію близько 8,8 млрд грн. Всі нові та реконструйовані об'єкти комбінату інтегровані в унікальну систему візуалізації й онлайн-моніторингу технологічних процесів "Підприємство на долоні".

  Попередній матеріал
  У Криму зник харків'янин, якого напередодні затримала ФСБ Росії
  Наступний матеріал
  Через пакет з їжею: у Києві зловмисник відкрив стрілянину
  Теги: