Вконтакті "заговорить" на галицькому та русинському діалектах

  З нагоди 25-ї річниці Незалежності України соціальна мережа ВКонтакті представила переклад сайту на русинською мовою та галицьким говором.

  Сьогодні ВКонтакті перекладено більш ніж 80 мовами, ще 45 версій розроблюються. На початку 2008 року соціальна мережа стала першим подібним великим ресурсом, що відкрив версію українською. Саме українцям вперше став доступний переклад сайту іншою мовою. Зараз для вибору інтерфейсу ВКонтакті надаються не тільки європейські та азіатські мови, а й мови національних меншин і навіть корінних народів, що знаходяться на межі зникнення.

  «У багатьох жителів України є власні діалекти та писемність. Ми підтримуємо ініціативу зі збереження культурної спадщини і пропонуємо всім бажаючим взяти участь у створенні ВКонтакті рідною мовою. Довіра українців зробила нас найпопулярнішою соціальною мережею в країні, ми хочемо виправдовувати цю довіру надалі, роблячи наші сервіси ще більш доступними та зрозумілими для всіх», — коментує ініціативу прес-секретар ВКонтакті в Україні Влад Леготкін.

  Ініціаторами перекладу соціальної мережі русинською говіркою, що існує серед місцевого населення у Закарпатській області, стали Рене Ґрандж (vk.com/juryko) та команда добровольців, які слідкують за актуальністю перекладу.

  З ініціативи Максима Равлюка (vk.com/m.ravliuk) та Ірини Сенишин (vk.com/id129130916) готується галицька версія на галицькому діалекті

  Увімкнути українську мову інтерфейсу чи спробувати один із представлених перекладів можна в налаштуваннях сторінки (за посиланням vk.com/settings).

  Також повідомляється про майбутній переклад ВКонтакті так званою «скрипниківкою» (правопис української мови, ухвалений 1927 року шляхом голосування на Всеукраїнській правописній конференції, яка відбувалася у тодішній столиці УРСР, у місті Харкові – ред.). Команда ентузіастів вже почала підготовку перекладу ВКонтакті за харківським правописом, досі популярним серед української діаспори.

  Щодоби на сайт соціальної мережі ВКонтакті заходять більше 12 мільйонів унікальних відвідувачів з України.

  Попередній матеріал
  В'ятрович розповів, як модель "совєтского человека" вплинула на формування терористичних "ДНР" та "ЛНР"
  Наступний матеріал
  АТО: Ворог "привітав" українців з Днем Незалежності обстрілами із важкої артилерії і танків
  Теги: