Укргазбанк профінансував будівництво першої СЕС у Чорнобилі
Укргазбанк профінансував будівництво першої СЕС у Чорнобилі офіційний сайт \"Укргазбанку\"

"Укргазбанк" допоміг звести в Чорнобилі першу сонячну фотоелектричну станцію

За оцінками експертів, завдяки роботі нової СЕС викиди CO2 в атмосферу скоротяться на 467 тонни на рік

Державний "Укргазбанк" надав еко-кредит на суму 740 тис. євро на будівництво унікальної сонячної фотоелектричної станції "Солар Чорнобиль" у місті Прип'ять.

Нова станція потужністю 1 МВт вже генерує екологічно чисту електроенергію за "зеленим" тарифом. Очікувана річна генерація електроенергії складає 1024 кВт*год. Кількості виробленої енергії вистачить для забезпечення потреб 1100 середніх домогосподарств сільської місцевості. На сьогодні станція вже згенерувала електроенергії більше 94 тис. кВт*год.

За оцінками експертів, завдяки роботі нової СЕС викиди CO2 в атмосферу скоротяться на 467 тонни на рік.

Фінансування проекту є частиною стратегічного співробітництва з компанією "Родина" у напрямі реалізації проектів відновлюваної енергетики у зоні відчуження.

Відповідно до проекту СЕС складається з 3762 фотомодулів Jinko Solar потужністю 265 Вт і 14 інверторів Sangrow одиничною потужністю 60 кВт. Решта обладнання була вироблена в Україні.

"Звичайно, як провідний еко-банк, ми не могли залишитись осторонь важливих для держави питань екологічної безпеки – залучення "зелених" інвестицій у зону відчуження для будівництва сонячних станцій, які генеруватимуть для споживачів екологічно чисту електроенергію. Переконаний, Чорнобильська зона нарешті має приносити користь українцям. Тому ми підтримали реалізацію такого масштабного проекту, адже потенціал сонячної енергетики у зоні відчуження вищий за більшість об'єктів у Європі, розташованих на тій же широті", – прокоментував директор департаменту екологічного реінжинірингу та впровадження проектів ресурсозбереження "Укргазбанку" Родіон Морозов.

Попередній матеріал
Дзюдоїст Вередиба здобув для України першу медаль Юнацької Олімпіади-2018
Наступний матеріал
Гроші на гарячу воду для киян: Мінфін виділив 730 мільйонів на погашення боргу
Теги: