Помідор тепличний
Помідор тепличний 5.ua

Стимулятори росту рослин – незамінні помічники аграріїв: як їх обирати та застосовувати

  Вибрати якісний стимулятор росту з адекватною ціною серед яскравого розмаїття торгових марок і найменувань непросто – помилка може обійтися вельми дорого

  Нині добре відомі унікальні властивості багатьох біологічно активних засобів захисту рослин, які встигли стати для аграріїв незамінними помічниками у вирощуванні сільськогосподарських культур. Сучасні засоби стимуляції дозволяють не тільки регулювати кількість поживних речовин, що надходять до рослин, але і протистояти різним небажаним природним факторам, які сприяють зниженню рівня врожайності.

  Насамперед негативний вплив на рослини здійснюють посуха, заморозки, дефіцит природного тепла і світла. Нівелювати негативні наслідки впливу всіх цих неприємностей і покликані стимулятори росту рослин.

  На сьогодні купити стимулятор росту рослин для трудівників сільськогосподарського сектора – це зовсім не проблема, беручи до уваги ситуацію на українському ринку мікродобрив і регуляторів росту, де широко представлені як якісні імпортні, так і не менш ефективні препарати вітчизняного виробництва.

  Що являють собою стимулятори та регулятори росту рослин

  Органічні стимулятори та регулятори росту рослин – препарати комплексної дії, оскільки до їх складу входять найважливіші біологічно активні речовини.

  Як правило, вони містять гумінові кислоти, амінокислоти, вітаміни, пептиди, прекурсори гормонів, ензими, рослинні білки, полісахариди та повний набір мікроелементів. Тому завдяки стимуляторам росту аграрії сьогодні отримали унікальну можливість безпосередньо впливати на природні характеристики сільськогосподарських культур. Тепер вони мають в руках чудовий інструмент для того, щоб покращувати та прискорювати процес формування рослин у певних фазах, оскільки ці препарати призначені як для обробки посадкового матеріалу, так і для листового (позакореневого) підживлення.

  Вже неодноразово доведено, що за обробки насіння стимуляторами росту сходи стають набагато дружнішими та витривалішими, вони швидше розвиваються і мають потужнішу кореневу систему. Оброблена стимуляторами розсада має кращу стійкість до захворювань і шкідників, не так хворобливо переносить пікіровку, швидше адаптується до нових умов існування. Дорослі рослини після обробки стимуляторами росту, як правило, формують краще розвинену кореневу систему, тому раніше терміну переходять до фази цвітіння і плодоношення. Безумовно, все це сприяє розвитку здорових рослин, які рясно плодоносять і, до того ж, мають унікальну стійкість до впливу негативних факторів довкілля.

  Різновиди стимуляторів росту рослин

  Стимулятори росту можуть мати вигляд водних розчинів, різного роду емульсій, аерозолів, паст, а деякі навіть застосовуються як пара. Відомі дві основні групи стимуляторів росту:

  • препарати, основу яких складають натуральні природні речовини;

  • препарати на основі синтетичних компонентів.

  Природними стимуляторами здавна є такі відомі всім рослини як кропива й алое. Чудовими властивостями стимуляції рослин має звичайний бджолиний мед. До того ж, гарним природним стимулятором рослин є натуральний природний гумус, який, як відомо, входить до складу родючого шару ґрунту.

  У гумусі містяться всі необхідні речовини й елементи, що сприяють повноцінному росту і розвитку різних культур.

  Стимулятори росту на основі натуральних фітогормонів зазвичай отримують з рослинної або тваринної сировини. Такі препарати досить ефективні, оскільки являють собою низькомолекулярні органічні сполуки. Для їх виробництва найчастіше використовують корисні бактерії, гриби, вугілля, торф, водорості, мікоризу женьшеню, хвойні рослини. Виробляють фітогормони і з хітинових оболонок різних ракоподібних та інших природних донорів.

  Існують також синтетичні препарати, що містять штучні аналоги фітогормонів. Вони хоч і виробляються хімічним шляхом, але за своїми властивостями й ефективністю мало чим відрізняються від препаратів, до складу яких входять цінні природні компоненти. До таких речовин відносять цитокініни, гібереліни, ауксини та деякі різновиди вітамінів. У комплексі вони сприяють прискореному зміцненню кореневої системи, завдяки чому рослини швидше переходять до фази цвітіння і формують соковитіші й більші плоди. В результаті зібраний урожай має не лише прекрасні смакові якості, але і зберігається значно довше, не втрачаючи з тим привабливий товарний вигляд.

  Ауксини

  Ця група фітогормонів сприяє розвитку більш потужної кореневої системи та сприяє росту клітин камбію. Ауксини також відповідають за розподіл корисних поживних елементів по всіх внутрішніх тканинах. Окрім того, вони беруть участь у процесі утворення бруньок і зав'язі, прискорюючи таким чином розвиток і дозрівання плодів.

  Гібереліни

  На відміну від ауксинів, ці фітогормони не перерозподіляють корисні речовини й елементи всередині рослин, а накопичують їх там, де в них є найбільша потреба, стимулюючи цим посилене дозрівання насіння і прискорюючи процес цвітіння.

  Цитокініни

  Ця група фітогормонів сприяє прискореному діленню рослинних клітин, що призводить до більш швидкого формування та зростання бруньок. Цитокініни також беруть участь у процесах регулювання передчасного старіння, перешкоджаючи ранньому в'яненню та опаданню листя, а також відповідають за своєчасне формування сходів.

  Брасини

  Брасини або брасиностероїди сприяють зміцненню імунної системи рослин, підвищуючи їх життєстійкість, завдяки чому в культур поліпшується виживаність під впливом несприятливих природних факторів. Крім того, така група гормонів допомагає рослинам протистояти різним захворюванням, а також регулює процес дозрівання і формування плодів.

  Застосування стимуляторів росту рослин

  Завдяки стимуляторам аграрії отримали можливість безпосередньо впливати на процеси росту і розвитку рослин, регулювати та керувати строками їх цвітіння і дозрівання, і крім того на найрізноманітніших стадіях вегетації.

  Стимулятори росту надають змогу не тільки відновити ослаблені й хворі паростки, але і здійснити реабілітацію тих рослин, які постраждали через інфекції та шкідників. Вони також підвищують опірність сходів, нормалізуючи всі життєво важливі обмінні процеси та покращуючи внутрішню структуру клітин рослин. Завдяки стимуляторам росту рослини краще вкорінюються, зав’язь менше опадає, плоди дозрівають швидше і довше зберігають свою свіжість. Це дозволяє аграріям максимально реалізувати потенційні можливості земельних угідь, що в результаті позитивно позначається на кінцевому прибутку.

  Доведено на практиці, що застосування якісних стимуляторів росту здатне гарантувати отримання надбавки врожайності до 30% (!), і крім того спектр сільськогосподарських рослин, які піддаються стимуляції, досить широкий. За допомогою цих препаратів можна підвищити вміст рослинного білка і клейковини у злаків (наприклад, у пшениці), збільшити кількість олії в насінні соняшника, сої та ріпака, підвищити рівень цукрів у плодово-ягідних культурах або буряках, а також вміст крохмалю в картоплі.

  Які препарати застосовувати?

  Вибрати якісний стимулятор росту з адекватною ціною серед яскравого розмаїття торгових марок і найменувань доволі непросто, оскільки помилка у цьому випадку може обійтися вельми дорого.

  Нині препарати українських виробників у більшості випадків нічим не поступаються імпортним аналогам, але з тим коштують значно дешевше, тому аграрії України дедалі частіше надають перевагу вітчизняним компаніям.

  Стабільно гарні результати демонструє продукція виробництва української компанії "Долина". Підприємство працює на ринку мікродобрив уже більше 21-го року і багаторічна практика застосування його продукції дозволяє переконатися, що ці стимулятори росту і мікродобрива напрочуд ефективні. Цю тезу можуть підтвердити десятки тисяч фермерів і сільськогосподарських підприємств як в Україні, так і за її межами.

  За роки практики доводилось неодноразово, що стимулятори росту рослин серії "Вимпел" сприяють відновленню загального поживного балансу і нівелюють негативний вплив гербіцидів, інсектицидів, фунгіцидів, дозволяючи культурам набагато швидше виходити зі стресового стану після обробки пестицидами. Цей факт систематично підтверджувався дослідами, які проводилися як у польових, так і в лабораторних умовах.

  Чому слід обрати саме стимулятори росту серії "Вимпел"

  Науковий центр підприємства, який представляють кращі в країні хіміки-синтетики та вчені-агрономи, постійно працює над покращенням і вдосконаленням продукції компанії. Наукове ядро ​​підприємства на сьогодні працює на інноваційному обладнанні в умовах сучасних хімічних лабораторій, оснащених відповідно до останніх досягнень. Тому будьте впевнені, що купуючи стимулятори росту серії "Вимпел", аграрії отримують перевірений ефективний і якісний засіб, що виготовлявся на основі новітніх технологій, і вони можуть гарантовано розраховувати на позитивний результат. З тим ціни на всю продуктову лінійку препаратів досить демократичні та доступні, особливо у порівнянні з дорогими імпортними аналогами.

  Ці стимулятори росту містять комплексний набір всіх необхідних фітогормонів і мікроелементів, але з тим являють собою універсальний продукт, оскільки підходять для всіх без винятку видів ґрунтів і рослин, а також можуть застосовуватися в різних кліматичних зонах.

  Купуючи продукцію компанії "Долина", підприємства аграрного сектора можуть розраховувати на отримання такого додаткового сервісу, як безкоштовні консультації штатних фахівців і агрономів. Співробітники компанії, що мають багаторічний практичний досвід і всі необхідні знання, докладно пояснять технологію і методику застосування цих препаратів, підберуть необхідний набір хімікатів, щоб у результаті отримати оптимальний кінцевий результат. Як показала практика, саме такий системний підхід проявив себе як найбільш ефективний, оскільки дозволяє враховувати й погодні, і кліматичні особливості, родючість ґрунту, фазу вегетації рослин та інші фактори в кожному конкретному випадку.

  Попередній матеріал
  Данилюк: передумов для підвищення "мінімалки" немає
  Наступний матеріал
  У Гватемалі жертвами виверження вулкана стали щонайменше 25 людей
  Теги:
  Loading...