Агропросперіс Банк
Агропросперіс Банк
5.ua

Результати "Агропросперіс Банку" за 2017 рік: 6,4 млн грн прибутку та зростання кредитного портфелю у 2,5 рази

  Головне досягнення – вихід на прибуткову діяльність, що свідчить про завершення процесу становлення банку, який 2015 року був придбаний іноземним інвестором

  "Агропросперіс Банк", який знаходиться під управлінням американського інвестиційного фонду NCH Capital, опублікував офіційну фінансову звітність за 2017 рік, підтверджену аудиторською компанією KPMG.

  За результатами року банк суттєво покращив свої фінансові показники, подвоївши розмір активів та портфель кредитів агробізнесу. Протягом року "Агропросперіс Банк" двічі збільшував статутний капітал і на кінець 2017 року власний капітал банку становив 303,590 млн грн.

  Головний досягненням року став вихід на прибуткову діяльність, що свідчить про завершення процесу становлення банку, який 2015 року був придбаний іноземним інвестором і 2016 року розпочав діяльність на ринку відповідно до нової бізнес-моделі – як єдиний банк, який фінансує виключно малих і середніх агровиробників.

  2017 року "Агропросперіс банк" розширив лінійку послуг для аграріїв, збільшив максимальні суми і терміни кредитування та профінансував третину всіх аграрних розписок, виданих в Україні, стабільно тримаючи першість серед банків у використанні даного інноваційного інструменту.

  З метою збільшення обсягів кредитування агросектору "Агропросперіс Банк" почав залучати депозити від населення і протягом року впевнено нарощував депозитний портфель. Банк пропонує одні з найвищих ставок за депозитами серед банків із 100% західним капіталом – до 16,5% річних у гривні й до 4,5% у доларах США.

  Особливістю "Агропросперіс Банку" є те, що в портфелі відсутні кредити фізичним особам, а частка неробочих кредитів юридичним особам (NPL) станом на 1 лютого 2018 року склала рекордні 0,02% при середньому значенні частки NPL по банківській системі на рівні 57,57%.

  Зважаючи на високу якість кредитного портфелю, безпрецедентну забезпеченість ліквідністю та регулятивним капіталом і значну зовнішню підтримку акціонера, 2017 року банку було присвоєно кредитний рейтинг на рівні uaAA, що характеризує дуже високу кредитоспроможність та найвищий рейтинг надійності депозитів на рівні ua1 за національною шкалою.

  Попередній матеріал
  Екстрене засідання Радбезу ООН: США самостійно дадуть відповідь на хіматаку в Сирії
  Наступний матеріал
  Нові розваги: в Японії стартував продаж екзоскелетів
  Теги: