Вікіпедія

Промисловці вважають, що портові збори в Україні мають бути цільовими – Каленков

  Кошти, що надходять до АМПУ, мають витрачатися на розвиток портової інфраструктури

  Українські промисловці передбачають, що цільові портові збори в Україні використовуються не за призначенням, а витрачаються на кроссубсидіювання інших державних проектів. При цьому залишок коштів повертається у вигляді дивідендів до загальнодержавного бюджету. Таку думку висловив президент об'єднання підприємств "Укрметалургпром" Олександр Каленков, передає Delo.ua.

  "Наприклад, ухвалено наказ Міністерства інфраструктури, згідно з яким частина коштів спрямовується на фінансування днопоглиблювальних робіт на Дніпрі - це до 1,3 млрд грн, що суперечить закону і здоровому глузду. До речі, такого немає в жодній країні світу. Ми розглядаємо це як квазіподатки, коли кошти акумулюються від одного джерела (морські порти в нашому випадку), і частина цих коштів йде на фінансування абсолютно інших проектів, які повинні фінансуватися з державного бюджету", - відзначає експерт. 

  Як зауважив Каленков, усі платежі, які надходять до Адміністрації морських портів України (АМПУ) від портових зборів, мають бути цільовими і використовуватися виключно на днопоглиблювальні роботи у морпортах, а також на розвиток портової інфраструктури.

  Тільки за такої умови, переконаний президент "Укрметалургпрому", виробники зможуть більше продавати, перевозити через порти, і в підсумку давати більший ефект для державного бюджету.

  Водночас, промисловці вважають, що нині портові збори в Україні завищені, порівняно з зарубіжними портами. Олександр Каленков перелічив наслідки цього для економіки України: необгрунтовано високі витрати бізнесу при експортно-імпортних операціях в портах, що обмежує розширення експорту і розвиток вантажної бази; неконкурентоспроможність портів України; скорочення валютних надходжень і відрахувань до бюджету; з урахуванням зростаючої частки морського імпорту в структурі вугілля, що закуповуються енергетиками, високі портові збори - фактор зростання вартості електроенергії для всіх галузей економіки.

  Зниження портових зборів необхідне виробникам усіх галузей і допоможе згенерувати для економіки України додаткових $825 млн доходу або майже 1% пункт додаткового зростання ВВП України, переконаний експерт. 

  Попередній матеріал
  Стародавні прикраси: на острові в Балтійському морі виявлено скарби короля вікінгів
  Наступний матеріал
  Порятунок Землі від сміття існує: вчені знайшли фермент, який роз’їдає пластик за лічені дні – відео
  Теги: