"Укрзалізниця"
"Укрзалізниця" economic-definition.com

Підвищення вантажних залізничних тарифів завдасть удар по українській енергетиці – нардеп

  Підвищення тарифів призведе до "вимивання" грошей з модернізації наших електростанцій, які переводять працюючі на антрациті енергоблоки на газове вугілля

  Пропоноване "Укрзалізницею" підвищення тарифів на перевезення вантажів залізничним транспортом стане катастрофою для державних вугледобувних підприємств. Таку думку висловив народний депутат Сергій Сажко, виступаючи на засіданні в Державній регуляторній службі, повідомляє "Мінпром".

  Нардеп нагадав, що в його окрузі знаходиться шість державних шахт, на яких склалася непроста ситуація – видобуток вугілля падає, а зарплата гірникам виплачується несвоєчасно.

  "Підвищення залізничних тарифів стане для цих підприємств катастрофою. А запропонована квартальна індексація призведе до збільшення витрат на доставку палива тепловим електростанціям приблизно на 1,2 млрд грн. до кінця поточного року", – підкреслив він.

  Сажко висловив впевненість, що підвищення вантажних залізничних тарифів зробить вітчизняну вугільну галузь неконкурентноздатною і завдасть удар по українській енергетиці.

  "Підвищення тарифів призведе до "вимивання" грошей з модернізації наших електростанцій, які переводять працюючі на антрациті енергоблоки на газове вугілля. Це наша енергетична безпека, і якщо ми цього не будемо робити, у нас не буде енергетики", – застерігає він.

  Нардеп висловив упевненість, що підвищувати тарифи, як вимагає "Укрзалізниця" (на 14,2% плюс щоквартальна індексація на 2,5%), не можна. "Необхідно створити робочу групу, в якій будуть всі зацікавлені сторони, і тоді приймати рішення. "Укрзалізниця" теж державне підприємство, і держшахти повинні мати право сказати, на який відсоток підвищення тарифу вони готові", – вважає він.

  Попередній матеріал
  Майже літнє тепло у березні: де в Україні повітря прогріється до +22
  Наступний матеріал
  У 10 разів потужніший, ніж атомна бомба у Хіросімі: NASA виявила величезний вибух метеорита біля Камчатки
  Теги:
  Loading...