Кадр із відео

Паспорти, яких не було: чому родичі смертельно хворого судяться з антикорупціонером

Член громадської ради НАЗК, проти якого понад рік тому було відкрита кримінальне провадження, наразі відмовляється відвідувати засідання суду у справі

Боротьба з корупцією в Україні – це довгий і складний шлях, який, тем не менше, вкрай необхідно пройти. Серед щирих та чесних антикорупціонерів і досі трапляються недоброчесні активісти.

Наразі на розгляді Богричанського районного суду Івано-Франківська знаходиться кримінальна справа проти Світлика Віталія Євгеновича – він є членом громадської ради НАЗК, очолює чи очолював ряд громадських рухів, таких як "Чесно.Фільтруй суд".

За словами адвоката потерпілого Ігоря Стрипи – обвинувачений заволодів грошима його підзахисного.

"В 2012 році, коли людина лікувалася від тяжкого захворювання за кордоном, потребувала візи для постійного перебування за кордоном, звернулася до обвинуваченого. Обвинувачений пообіцяв спочатку зробити візи, а пізніше переконав зробити паспорти іншої держави для всієї сім'ї. Отримав за це певну суму грошей, однак нічого не зробив", – розповідає Стрипа.

Як уточнює прес-секретар прокуратури Івано-Франківської області Надія Теслін, Світлик потребував за свої "послуги" від потерпілого 12 тис. євро, які той і віддав.

Дружина потерпілого Надія Винник згадує: "У 2012 році моєму чоловіку поставили такий важкий діагноз, в нього був рак 4-ї стадії і нам постійно треба було перебувати за кордоном, наші лікарі в Україні не давали йому жодних шансів тут, навіть не брались за нього. Ми почали лікуватися у Франції і нам треба було якісь документи, щоб постійно перебувати там. Ось так вийшло, що Світлик Віталій попався якраз на нашому шляху".

Гроші Світлик взяв, а документи робити не поспішав, пригадують потерпілі. Постійно переносив строки – на тиждень, на місяць. Потім почав викручуватись.

"Коли він просто вже нахабно себе вів і ніби "я нічого вам не винен, я нічого у вас не брав"… Почались отакі розмови, просто ми вже зрозуміли, що це не може тягнутись і звернулися в поліцію", – пояснює Надія Винник.

Зі слів адвоката потерпілих, розслідування йшло дуже важко, адже Світлик "робив усе можливе, аби загальмувати слідчі дії". Обвинувальний акт скерували до суду лише у травні 2018-го. Але тепер чоловік відмовляється приходити до суду – а без нього справу розглядати забороняє закон.

Адвокат позивача розповідає: "Два рази він не з'явився на суд, аналогічно він не з'являвся на виклики слідства. Він міг подзвонити, що він не прийде на слідчі дії, тому що він їде десь в Київ до дівчини чи він зайнятий іншими справами, чи сімейними. Тобто приходив коли хотів".

Як повідомляють журналісти, у телефонній розмові Віталій Світлик підтвердив, що брав гроші. Але себе називає лише посередником: "Я йому казав, що я це не роблю, взагалі ці документи. Ось є знайомий у Львові. Вся моя провина в тому, що я звів цих людей… Я не брав ніяких 12 тис., я брав 60 тис. грн, на які я писав розписку".

Усі звинувачення Світлик називає замовними. Нібито його переслідують, бо він викриває чиновників у корупції. Та місцеві переконані, звинувачення на адресу активіста обґрунтовані. Наводять приклад: в останній декларації антикорупціонера – одразу три квартири та майже 500 тис. грн готівки, які він комусь позичив.

Попередній матеріал
Airbus має намір запустити "сонячні" літаки
Наступний матеріал
Україна втратила одного бійця минулої доби на Донбасі – штаб
Теги:
Loading...