фото Українська правда

Одіозний олігарх Фірташ намагається монополізувати ринок сірчаної кислоти в Україні – ЗМІ

Результатом монополізації ринку кислоти буде несправедливе ціноутворення, яке ляже на плечі українських споживачів – переважно промисловців

Одіозний олігарх Дмитро Фірташ має намір монополізувати ринок сірчаної кислоти в Україні під виглядом турботи про українського виробника. Про це пише видання "Деловая Столица" у своєму матеріалі "Кислотні багатоходовки Фірташа". Як повідомляє видання, ці дії є вже "обкатаною" схемою для встановлення монопольного становища олігархом в різних сферах.

Іноземних постачальників сірчаної кислоти за планом Фірташа "відсіють" за допомогою спеціальних мит на її імпорт в Україну. Розслідування зі встановлення таких мит ініційовано, серед іншого, "Сумихімпром", яке асоціюють з Фірташем, вказує видання.

"Цей сценарій не новий для Фірташа – в 2016 році за ним було зіграно введення антидемпінгових мит на карбамід та карбамідно-аміачну суміш (КАС) походженням з РФ", – йдеться у матеріалі.

Журналісти стверджують, що результатом монополізації ринку кислоти буде несправедливе ціноутворення, яке ляже на плечі українських споживачів – переважно промисловців.  Такі заходи не захистять, а навпаки – створять проблеми вітчизняним промисловцям.

"Якщо у Фірташа все вийде, всі промислові підприємства, які є споживачами цього виду продукції, будуть змушені купувати її у "Сумихімпрому" за істотно завищеними цінами. З огляду на те, що "Сумихімпром" займає на українському ринку дуже істотну частку (спільно зі Східним ГЗК частка досягає 70% від загальноукраїнського виробництва), про прозоре і справедливе ціноутворення на цей товар говорити не доведеться", – повідомляє ЗМІ.

Також журналісти відзначають, що у зв'язку з такою ініціативою в Україні можливий гострий дефіцит сірчаної кислоти. "Крім закупівельних цін, побоювання викликає недостатня пропозиція української продукції – обсяг виробленої в Україні сірчаної кислоти не покриває існуючої потреби, дефіцит сягає близько 30%, який аж до сьогодні покривали зарубіжні виробники", – пишуть журналісти.

Нагадаємо, голова ради групи компаній Group DF Дмитро Фірташ був заарештований в Австрії 12 березня 2014 року за запитом Мін'юсту США. В ордері бізнесмена обвинувачували в дачі хабарі у розмірі $18,5 млн індійським політикам з метою отримання ліцензій на видобування титанової руди. Згідно з рішенням Земельного суду Відня з кримінальних справ, йому було призначено запобіжний захід у вигляді екстрадійного арешту. Фірташ був звільнений під заставу за рекордних 125 млн євро і підписку про невиїзд з Австрії.

Попередній матеріал
США закликають польську владу переглянути закон про Інститут нацпам'яті
Наступний матеріал
МВФ назвав головні умови для відновлення фінансування України
Теги: