5 канал

Нест-центри: в Україні запрацювала голландська ініціатива для "дітей війни"

Подібні центри за сприяння ЄС уже вдалося створити у Києві та Подільську Одеської області

В Україні запрацювала голландська технологія роботи з дітьми, які зазнали впливу війни, апробована у багатьох країнах світ.

Головна ідея методики – тимчасове перебування дитини у безпечному середовищі, так званому Нест-центрі. Такий підхід використовують, аби допомогти дітям, що опинились у складних життєвих обставинах, а також дітям ВПО (переселенців).

Нест-центр – це не стаціонарний заклад, а безпечне місце поряд, яке можуть вільно відвідувати у позашкільний час від 30 до 60 дітей віком 7-16 років. Центрстворює для дітей "домівку поза домом" – місце, де вони можуть знайти тимчасовий перепочинок, прихисток від шкідливих сімейних обставин, не розриваючи стосунків із рідними.

Головним принципом діяльності Нест-центрів є участь та ініціатива дитини. Тут діти можуть самі обирати та пропонувати активності, які їм довподоби, можна і погратися, і уроки після школи повчити.

Для кожного відвідувача Центру спеціалісти розробляють індивідуальний план дій, аби дитина могла швидше адаптуватися до нового середовища. Цей план необхідно регулярно контролювати, переглядати й адаптувати для надання максимально можливої підтримки дитині.

"Ми впроваджували проект не про дітей, а для дітей. Саме тому приділили велику увагу залученню їх на всіх етапах реалізації проекту. Важливо, що нам вдалося поєднати міжнародний досвід формування дружнього до дітей середовища з національним контекстом", - каже директор громадської організації, яка впроваджувала проект, Ілона Єлєлєнва.

Як стало відомо, у рамках реалізації соціального проекту "Нова оселя", який тривав із січня 2016 по лютий 2018 року на території Київської та Одеської областей за фінансування ЄС, було підтримано дві ініціативи створення подібних центрів у м. Києві та м. Подільську (Одещина). Лише торік центри дружні до дітей прийняли біля 70 відвідувачів, серед яких були й діти, які зазнали впливу війни.

Попередній матеріал
РФ вивезла з Криму шістьох арештованих у "справі Хізб ут-Тахрір" – реакція України
Наступний матеріал
Порошенко відреагував на вирок Балуху: Окупанти не зламають українського духу
Теги:
Loading...

Тато-клуби, психологи, арт-терапія: як в Івано-Франківську допомагають переселенцям та бійцям

З гостинцями й меблями: бійці ССО ЗСУ завітали до дитсадка нещодавно обстріляного Новолуганського

Уряд поступово переходитиме до довгострокових програм надання житла переселенцям – Розенко