Генеральний менеджер 'Альфа Груп' в Україні Іван Світек
Генеральний менеджер "Альфа Груп" в Україні Іван Світек
5 канал

На банківському ринку України недостатньо конкуренції – Світек

Зараз може бути саме той момент, коли українська банківська система може якісно змінитися

Щоб українські банки розвивалися, необхідна гідна конкуренція. Про це в ефірі програми "Фінансовий тиждень" на "5 каналі" розповів генеральний менеджер "Альфа Груп" в Україні Іван Світек.

За його словами, важливо, щоб в Україні створювалися нові банки, а "нагору" піднімалися більш динамічні й технологічні гравці. Зараз же в Україні все досить зарегульовано і дорого, тому пробитися і "знайти своє місце під сонцем" новим банкам дуже складно.

"Сьогодні немає нових гравців і немає нових інвестицій, ринок малопривабливий. Якщо дивитися в розрізі часу, то той долар, який інвестували в українську банківську систему років 15-20 тому, сьогодні коштує 15-20 центів, – каже Світек. – На жаль, сьогодні українська банківська система – одна з найгірших інвестицій, яку ви могли зробити років 15-20 тому".

З іншого боку, генеральний менеджер "Альфа Груп" в Україні вірить, що зараз може бути саме той момент, коли може все змінитися. "Але при цьому повинні бути передумови від держави і влади. Потрібні економічні реформи. Ті ж реформи, які свого часу пройшли Польща, Угорщина, Чехія на початку 90-х", – резюмує він.

Попередній матеріал
"Увага, мігрень": коли Землю накриє магнітна буря
Наступний матеріал
Брата Зайцевої затримали за водіння в нетверезому стані: подробиці інциденту