МЕРТ планує експортувати великі обсяги металобрухту з країни – ЗМІ

  Міністерство економічного розвитку і торгівлі (МЕРТ) має намір прийняти новий баланс брухту чорних металів на 2016 рік зі збереженням високого рівня експорту металобрухту

  Також планується перезатвердити розподілені рекомендовані обсяги експорту, незважаючи на заклики металопереробних підприємств обмежити вивезення стратегічної сировини через його нестачу на внутрішньому ринку, передає Канал 24.

  Як повідомило агентству "Інтерфакс-Україна" інформоване джерело, такі дії представник МЕРТ попередньо погодив з компаніями, що займаються збором металобрухту.

  "МЕРТ може прийняти новий баланс - про це просили представники експортерів, і представник міністерства згоден на такі дії. Тоді можливо термінове проведення комісії МЕРТ по лому з розподілом всього річного обсягу", - пояснив співрозмовник агентства.

  За його словами, таким чином МЕРТ, ГФС і експортери мають намір обійти судову заборону на експорт металобрухту, який був накладений Окружним адміністративним судом Києва 22 квітня поточного року в справі за позовом "Метінвест-Ресурс" до МЕРТ.

  Як повідомлялося, МЕРТ 1березня затвердив баланс брухту чорних металів на 2016 року зі збереженням високого рівня експорту металобрухту в обсязі 1,1 млн тонн - майже на рівні попереднього року, незважаючи на заклики метало переробних підприємств і регіональних депутатів обмежити вивезення стратегічної сировини з-за його нестачі на внутрішньому ринку.

  "Метінвест-Ресурс" подав позов до МЕРТ, третя особа - Державна фіскальна служба України. Раніше "Металургпром" подав позов до МЕРТ про визнання наказу МЕРТ №337 від 1 березня 2016 про затвердження балансу брухту на 2016 рік незаконним, недійсним і таким, що підлягає скасуванню.

  Металопереробні підприємства України скаржаться на гостру нестачу металобрухту. Зокрема, новий завод "Інтерпайп Сталь" через відсутність брухту в 2015 році сумарно простоював 63 діб.

  За даними об'єднання "Металургпром", дефіцит металобрухту для внутрішнього споживання в 2015 році склав 855 тисяч тонн, або 22% від потреби (3,92 млн тонн). Основною причиною його дефіциту став експорт. Згідно з даними, в 2015 році він склав 1,213 млн тон, що є найбільшим показником за останні 10 років.

  Попередній матеріал
  300 мін і снарядів: волонтер оприлюднив подробиці нічного обстрілу Авдіївки
  Наступний матеріал
  У Луцьку двоє чоловіків зі зброєю напали на нардепа