Depositphotos

Кредит по-українськи: в банку чи в Інтернеті?

  • Live
Мікрофінансові організації, які надають споживчі кредити фізичним особам, – це поки що нове слово в сучасній український економіці, принаймні порівняно з традиційною банківською системою

Разом із тим, саме інтернет-сервіси мікрокредитування останнім часом набувають шаленої популярності. Це легко пояснити: дуже зручно зайти на сайт, заповнити анкету і вже через 10 хвилин отримати гроші на картку.

Незаперечною перевагою є відсутність ретельної перевірки платоспроможності позичальника: мікрофінансові організації зазвичай не вимагають довідку про доходи з місця роботи, а договір підписується в електронному вигляді. Порівняно з вимогами банків, де вам доведеться надати цілий пакет документів, залишити контактні дані близьких родичів, знайти поручителя, який зобов’яжеться взяти на себе відповідальність за ваш кредит, – сервіси онлайн-кредитування значно виграють. Що ж саме пропонують мікрофінансові організації?

Умови кредитування

  1. Позичальник має бути повнолітнім громадянином України. Власне, це і є основними вимогами до клієнта мікрофінансової організації. Інакше кажучи, ви можете отримати онлайн-кредит, якщо вам виповнилось 18 років і у вас є паспорт. Таким чином, позичальником може бути студент, пенсіонер або людина будь-якої іншої соціальної групи, якій традиційний банк скоріш за все відмовить у наданні кредиту.
  2. Ви отримаєте кредит навіть у тому випадку, якщо не підтвердите документально власну платоспроможність. Звичайно, здатність підтвердити свій рівень доходів – це однозначний плюс для потенційного позичальника, але відсутність відповідних документів все одно не стане перешкодою для отримання кредиту.
  3. Найпроблемнішим під час отримання кредиту в банках є пошук платоспроможного поручителя, тобто людини, яка у форс-мажорному випадку погодиться погасити ваш кредит власними коштами. Сервіси мікрокредитування ніколи не вимагають такого забезпечення за позиками.
  4. Найприємнішим є, звичайно, швидкість надання кредиту. Від подання електронної заявки до надходження коштів на картку проходять лічені хвилини. При цьому, вам не треба йти до офісу компанії або надавати оригінальні документи – весь процес відбувається в режимі онлайн. Все, що вам потрібно – це доступ Інтернету.
  5. Сервіси онлайн-кредитування пропонують дуже гнучкі терміни. Ви можете отримати гроші на кілька днів, на пару тижнів або на місяць – так, як вам зручно. При цьому суму кредиту ви також вибираєте самостійно.
  6. Кредитна історія. Це проблемне питання для кожного клієнта, який з тих чи інших причин у минулому затримував виплати або має відкриті кредити одночасно в декількох фінансових установах. Справа в тому, що така інформація зберігається в загальній базі, доступ до якої мають фінансові спеціалісти. Отже, такому клієнту банк відмовить одразу, а от сервіси мікропозик обов’язково розглянуть заявку від позичальника з поганою кредитною історією, і є чималий шанс, що вона буде схвалена. Більш того, саме за допомогою мікропозик людина може виправити свою кредитну історію. Адже кожного разу, коли клієнт вчасно повертає надані йому кошти, його рейтинг в загальній базі зростає.
  7. Банківська позика – це майже завжди приховані комісії, додаткові витрати під час оформлення кредиту. В сервісах мікропозик цього немає. Все, що доведеться сплатити, – це встановлений процент за кредитом.
  • Питання–відповідь

До речі, незважаючи на очевидний комфорт, деякі постійні клієнти скаржаться на високий відсоток, встановлений онлайн-сервісами. З питанням, що про це думають самі представники мікрофінансових організацій, ми звернулись до керівника департаменту зі зв’язків з громадськістю компанії ТОВ "Алекскредит" (ТМ AlexCredit) Віктора Лукіна:

"Компанії, які надають кредити онлайн, залюбки зменшили би процентні ставки, адже тоді миттєво збільшилося би коло наших клієнтів. На жаль, поки що це неможливо зробити через недосконалість українського законодавства у фінансовій площині. Слід також мати на увазі, що підрахування річних процентів, які справді можуть здаватися досить високими, – не є коректним, адже у нашому випадку мова може йти лише про короткі терміни кредитування. Окрім того, дружнім кроком назустріч можна вважати акції та знижки, які регулярно пропонують сервіси мікропозик. Так, компанія AlexCredit надає перший кредит фактично безкоштовно, а постійним клієнтам пропонує привабливу програму лояльності, яка передбачає постійне збільшення індивідуальної знижки, доступної до видачі грошової суми, а також терміну кредитування".

Попередній матеріал
Стало відомо, хто зняв скандальне відео в консульстві Угорщини на Закарпатті
Наступний матеріал
"Агент впливу РПЦ": глава УПЦ МП Онуфрій потрапив до бази "Миротворця"
Теги: