5 канал

Колишні керівники СВК "Новоселицький" бояться аудиту діяльності, тому і загострюють протистояння в селі – юрист

У селі Вільшанська Новоселиця, що у Васильківському районі на Київщині, триває протистояння частини мешканців села з родиною колишнього керівника сільськогосподарського виробничого колективу "Новоселицький" Миколи Мовчана

Люди звинувачують Мовчана та його сім'ю в тиску, залякуваннях і навіть побиттях. На початку травня до лікарні потрапила Олена Ковриженко. Каже: її вдарив син Миколи Мовчана – Олексій.

"Сильним ударом від дав мені по лицю. Там в нас балка була, і я вдарилася об балку головою", – розповіла жінка в ефірі "5 каналу".

Селяни налякані й фактами самогубств працівників СВК "Новоселицький". За останні кілька років двоє охоронців кооперативу наклали на себе руки. Люди наголошують: їх довели до самогубств.

Люди мають претензії до Мовчана і як до керівника кооперативу. Пояснюють: колишній очільник звільняв незручних йому людей, навіть засновників підприємства, платив малі зарплати, відмовлявся підвищувати плату за оренду паїв.

"Рядом село Тростинка, по 6000 гривень на гектар нараховують. А чому ми не отримуємо так само? Ми за 2,37 га площі маємо 7800 гривень. А де наші гроші? Чому нам не доплачують? Ми маємо отримувати десь 12 тисяч за свій пай", – розповідає Ольга Роженко, місцева мешканка.

Разом з тим, мешканцям села стало відомо, що в той час, коли колишнє керівництво відмовлялось підвищувати людям зарплати та плату за оренду паїв, родина Мовчанів активно купувала дорогу нерухомість в столиці.

"Є квартира в Києві, яка записана на Мовчана Олексія. Також є дві квартири, які зареєстровані у Києві на головного бухгалтера підприємства -  Мовчан Олену Іванівну. Вони були куплені протягом 2 останніх років", – каже Наталя Войтенко.

5 канал

Вразила людей і інформація про махінації з землею у селі. 2017 року депутати Вільшансько-Новоселицької сільської ради (голова Людмила Мовчан, колишня дружина Миколи Мовчана – 5.UA) проголосували за розпаювання 100 га земель запасу. Свої наділи мали отримати 60 осіб, зокрема ветерани російсько-української війни, безземельні селяни. Але і досі своїми паями люди користуватись не можуть.

За інформацією з Держгеокадастру, ця земля знаходиться у власності приватної особи Владислава Реуса, та активно обробляється технікою агрофірми "Світанок". Її засновниця, Тетяна Засуха, за інформацією місцевих мешканців, є знайомою Ірини Чорнощокової, юриста Миколи Мовчана. Перехід землі сільської ради у власність фізичної особи посвідчував приватний нотаріус Олександр Бобков, який також тісно співпрацює з Тетяною Засухою.

5 канал

Усі ці факти стали підставою для проведення зборів засновників СВК "Новоселицький" 10 квітня цього року. На них люди ухвалили рішення змінити голову СВК. І замість Миколи Мовчана кооператив очолила Наталя Войтенко. Зміну керівництва та законність дій державних реєстраторів підтвердили і в Міністерстві юстиції України. Попередній менеджмент відмовився визнавати рішення зборів та вже погрожує кровопролиттям.

Попередній матеріал
Зеленський запропонував агітаторам за зняття санкцій з РФ побувати на Донбасі
Наступний матеріал
Відновлення "Нормандського формату": перша робоча зустріч запланована на липень – Зеленський
Теги:
Loading...