Детінізація ринку брухту усуне корупцію і забезпечить промислове зростання – експерт

  Нині ринок брухту надмірно зарегульований, що створює можливості для корупції, сказав експерт

  Законопроект №7497 "Про детінізації ринку металургійної сировини" дасть змогу не тільки усунути корупцію на низовому рівні в галузі, а й забезпечить промислове зростання в Україні. Таку думку в ефірі телеканалу "112 Україна" висловив президент Об'єднання підприємств "Укрметалургпром" Олександр Каленков, пише uaprom.info.

  "Ми спільно з ломозаготовітелямі зареєстрували законопроект, який дозволить навести порядок у галузі. Це один із 35 законопроектів, які прем'єр-міністр Володимир Гройсман назвав в числі тих, які дозволять збільшити промислове виробництво в країні", – сказав експерт.

  За його словами, ця законодавча ініціатива забиратиме зайві повноваження у низового рівня чиновників, наприклад, міліціонерів, які займалися відвертими поборами з заготівлі брухту.

  "Це дасть можливість підприємствам легально заготовляти сировину. Тільки один законопроект може дати додаткові тонни сталі і забезпечить кілька відсотків зростання промвиробництва в Україні", – зазначив Каленков.

  На думку експерта, зараз ринок брухту надмірно зарегульований, що створює можливості для корупції, яка спотворює ринок і приводить до падіння ломосбора в Україні.

  "Зайва регуляція – це не додатковий контроль. Коли контролюючий орган або міліціонер бере хабарі, то йому все одно, що несуть на ломозаготовки: люки, дроти тощо. Тому коли ми говоримо про дерегуляцію, то це збільшення контролю за заготівельниками брухту", – підкреслив глава "Укрметаллургпрома".

  Як повідомлялося раніше, законопроект №7497 передбачає 5 основних нововведень, які дозволять збільшити надходження до бюджету від ломозаготовки в 20 разів.

  Попередній матеріал
  Великий розпродаж: в "Укрзалізниці" розповіли, на чому збираються заробити мільярди
  Наступний матеріал
  Верховна Рада ухвалила закон, необхідний для будівництва музею Героям Небесної сотні
  Теги: