Андроід
Андроід MilliMobilli

Як Google вдається без GPS та SIM-картки визначати місцезнаходження людини

Мобільні пристрої з операційною системою Android збирають дані про найближчі вежі стільникового зв'язку навіть із вимкненою геолокацією та вийнятою SIM-карткою

Мобільні пристрої з операційною системою Android збирають дані про найближчі вежі стільникового зв'язку і надсилають цю інформацію в Google навіть у фоновому режимі. Про це йдеться у розслідуванні видання QUARTZ.

"З початку 2017 року телефони Android збирають адреси сусідніх стільникових веж - навіть якщо служби визначення місцезнаходження вимкнені, і надсилають ці дані в Google. В результаті Google має доступ до даних про місцезнаходження окремих осіб та їх переміщення, які виходять далеко за рамки поміркованого очікування споживачів щодо конфіденційності", – йдеться у повідомленні.

Як зазначає видання, Quartz зв'язалися з Google, де підтвердили інформацію про збір таких даних. "Такі адреси були включені в інформацію, яку Google використовує для управління push-повідомленнями і повідомленнями на телефонах Android протягом останніх 11 місяців", – повідомили виданню у прес-службі Google.

У виданні також зазначили, що компанія наголосила, що ці дані збираються лише для покращення обміну повідомленнями між користувачами, вони не зберігаються та не використовуються в будь-яких інших цілях. Також компанія запевнила, що до кінця листопада прибере цю функцію, або принаймні надасть користувачам можливість її вимикати.

Розташування стільникових веж, надіслане в Google з пристрою Android.
Розташування стільникових веж, надіслане в Google з пристрою Android.qz.com

Як адреси стільникових веж могли б використовуватися для поліпшення доставки повідомлень – залишається невідомим, але факт того, що за допомогою них можна визначити точне місцезнаходження людини, лишається достовірним.

Звісно, інформація з однієї вежі дає лише приблизне уявлення про місцезнаходження користувача, проте кілька веж "знайдуть вас" з похибкою від 400 метрів і менше, залежно від їх кількості та розташування.

Збір таких даних ведеться і на пристроях з вийнятою SIM-картою та вимкненою геолокацією. "Коли Android-пристрої підключені до мережі WiFi, вони відправлять адреси веж в Google, навіть якщо у них немає встановлених SIM-карт", – зазначили у виданні.

Попередній матеріал
У Донецьку сталася низка диверсій проти структур "ДНР": є жертви
Наступний матеріал
Ватажок "ЛНР" Плотницький із поплічниками втік з окупованого Луганська – росЗМІ
Loading...

Інженер Apple втратив роботу через "злив" про iPhone X – ЗМІ

Мандрувати поза реальністю: На Google Maps з'явилися карти планет Сонячної системи

Експерти назвали найпопулярніші Android-смартфони в різних країнах: чим відзначилася Україна