Фото livescience.com

Вчені знайшли гігантський "світловий меч" в нашій галактиці

  Космічний телескоп NASA Hubble зняв, як потужний "світловий меч" прорубує темні хмари пилу і газу в нашій галактиці - Чумацькому Шляху.

  Такі космічні явища називаються об'єктами Хербіга-Аро, це повідомляє Live Science.

  Нові зірки утворюються в результаті зіткнення газопилових хмар, пояснює видання. З часом протозірка стає досить великою, і всередині неї починаються реакції термоядерного синтезу. Іноді речовина, що потрапляє ближче до світила, "вибухає" потужними потоками, що вилітають з полюсів зірки. Після цього газ, викинутий зірками, вступає у взаємодію з довколишніми хмарами газу і пилу на швидкостях в кількасот кілометрів на секунду і нагріває їх до кількох тисяч градусів - так виходять об'єкти Хербіга-Аро. На отриманому зображенні цей подвійний струмінь нагадує двоклинковий світловий меч темного владики ситхів Дарта Мола - персонажа "Прихованої загрози", одного з фільмів "Зоряних воєн".

  Як раз один з об'єктів Хербіга-Аро (HH24) і зняв Hubble поблизу молодої зірки, розташованої в сузір'ї Оріона, на відстані 1350 світлових років від Землі. Зображення було отримане в інфрачервоному діапазоні, що дало змогу телескопу проникнути крізь щільну газопилову завісу, що закриває молоду зірку.

  "Клинки" цього космічного меча аномально короткі для об'єктів Хербіга-Аро - менше 2,15 трильйона км від одного кінця до іншого. Крім того, вони відносно інтенсивно контактують з навколишньою речовиною. Очевидно, HH24 утворився відносно недавно (зазвичай такі струмені "живуть" кілька тисяч років).

  Як повідомляв 5.ua, 11 вересня 2015 року телескоп Hubble зробив фото космічного "соняшника".

  Попередній матеріал
  Порошенко не виключає кадрові зміни у Кабміні
  Наступний матеріал
  Чорні скриньки збитого Туреччиною російського Су-24 пошкоджені
  Теги:
  Loading...