newsbg.ru

В Болгарії археологи знайшли золотий кулон, якому більше 6 тис. років

Під час розкопок праісторичного центру видобутку солі поблизу Провадії болгарські археологи знайшли перше європейське оброблене золото, вік якого перевищує 6 тис. років,

Таку заяву зробив керівник розкопок професор Васил Ніколов, повідомляє болгарське видання NewsBG.ru.

Це золотий кулон, вагою 2 грами. Археолог Ніколов пояснив: "Це досягнення ювелірного мистецтва. Всі знають, що поблизу Варненського озера існував центр з обробки міді та золота. У всьому світі визнали, що це найстаріше оброблене золото, виготовлене приблизно у 4300 році до н.е. І це мінімальний вік".

За інформацією видання, золотий кулон та інші предмети археологи знайшли під час розкопок некрополя. Вчені припускають, що прикраси використовувалися в різних ритуалах. "Некрополь Солніц був не просто місцем, де ховали померлих, а й використовувався як місце для різних обрядів. Тут люди спілкувалися з мертвими. В останні три-чотири роки між трунами постійно знаходимо мідні інструменти, голки, сокири, золоті прикраси, кераміку", - зауважив професор Ніколов.

Археологи, крім некрополя, вивчають поселення і фортечну стіну. Як повідомив Ніколов, тут вони знайшли "тисячі керамічних посудин специфічної форми, в які наливалася вода із солоних джерел, після воду випаровували і отримували сіль - одну з найцінніших речей тієї епохи. Для охорони свого багатства, люди в Солніці в різні періоди побудували три стіни, ширина фундаменту яких близько 3-4 метрів, висота ж стін перевищувала 6 метрів".

Як повідомляв раніше 5.ua, у вересні 2015 року в Болгарії археологи знайшли храм, якому 7,5 тис. років.

Попередній матеріал
Населенню прифронтових територій досі бракує українського телебачення - аналітик
Наступний матеріал
У лікарнях залишаються понад 40 нацгвардійців, поранених під час сутичок під Радою 31 серпня - речник НГУ
Теги:
Loading...