nasa.gov

Телескоп "Хаббл" зробив приголомшливий знімок залишків зірки після вибуху

  Телескоп "Хаббл" зробив чітке фото невеликого фрагмента, який залишився після вибуху масивної зірки, що вибухнула близько восьми тис. років тому.

  Про це йдеться у повідомленні на офіційному сайті NASA.

  "Туманність Вуаль" - так назвали цей новоутворений об'єкт - є одним із найбільш відомих фрагментів наднової зірки. Таку назву він отримав завдяки ніжній, дещо драпірованій структурі. Протяжність туманності - близько 110 млн років. Знаходиться об'єкт у сузір'ї Лебедя на відстані 2100 світлових років від Землі.

  Оприлюднене зображення, за інформацією NASA, складено з шести знімків, зроблених телескопом "Хаббл". Кожен із них охоплює невелику ділянку, протяжністю у два світлові роки, тому на зображенні представлено лише невелику ділянку туманності. У центрі ж зображення знаходяться два завихрення газу. Ученим вони вказують на те, що зірка, що вибухнула, була в 20 разів важчою за масу Сонця. Туманність перебуває на краю великого "мішка" газу низької щільності, що його залишила у космосі помираюча зірка перед тим, як самознищитися. 

  Як повідомляв 5.ua, сьогодні, 24 вересня 2015 року, астрономи виявили надмірну активність чорної діри в центрі Чумацького Шляху.

  Попередній матеріал
  МВС готове підписати з IT-сектором меморандум щодо правил проведення обшуків - Абромавічус
  Наступний матеріал
  На Луганщині СБУ заблокувала канал незаконних пасажирських перевезень через Росію
  Теги:
  Loading...