відкриті джерела

Хто створить дизайн у будинку майбутнього

Уже два роки поспіль компанія Merx проводить змагання для молодих дизайнерів. Від конкурсантів чекають насамперед сміливих рішень

У них беруть інтерв’ю провідні медіа, з ними бажають фотографуватися віддані фанати. І мова зараз не про голлівудських зірок, а про дизайнерів інтер’єру. На справжню селебріті у США перетворився Майкл Сміт, який став головним декоратором Білого дому. Йому було довірено навіть змінити Овальний кабінет - "святая святих" американського Президента.

А у Швейцарії провідні виробники меблів та оздоблення прагнуть самі виростити таланти і заохочують випускників до стажування. Там молоді люди можуть потрапити у реальний світ, попросившись на практику в будь-яку компанію. На думку швейцарців, це створює успішне поєднання ідей молоді з існуючим досвідом старших співробітників. Можливо, саме тому в історії XX століття і нинішнього XXI так багато всесвітньо відомих дизайнерів родом зі Швейцарії (згадаймо Ханнеса Ветштайна чи винахідника складної шафи для одягу Курта Тута).

В Україні подібну практику залучати молодь нарешті також започатковують. Так, уже два роки поспіль компанія Merx проводить змагання для молодих дизайнерів. При цьому вікові обмеження дуже чіткі - від 18 до 25 років.

Минулого року конкурс "Дизайн весна-2018", за умовами якого треба було створити сучасну надфункціональну кухню, допоміг відкрити дизайнера Андрія Борисова. Зараз той уже рік поспіль працює в штаті компанії. Завдяки участі у конкурсі вчорашній випускник має можливість прослуховувати лекції європейських гуру дизайну, а також відвідувати західноєвропейські виробництва, де на власні очі можна побачити новаторські підходи та дізнатись чимало професійних секретів.

Цього року завдання не обмежиться однією кімнатою, натомість учасникам пропонують створити інтер'єр для цілого будинку. Йдеться про унікальний проект одного зі столичних забудовників, який запланував створити справжній дім майбутнього. Будинок спроектований таким чином, щоб максимально використати наявну площу кожного приміщення. При цьому передбачається, що квартира стане комфортним приватним простором, а прийом гостей буде винесено назовні у відповідні соціальні зони. До речі, соціалізуватися допоможе і спеціальний - laundryspace – це обладнані кімнати, де на манер американських фільмів можна випрати речі та заразом познайомитись із симпатичним сусідом.

Окрім незвичного проектування приміщень, будинок вирізняється інноваційним підходом до енергозбереження. Зокрема, система опалення спроектована таким чином, що температура зовнішнього повітря відстежується автоматично і відповідним чином регулюється до комфортних показників всередині системи опалення. Збільшують енергозбереження й унікальні трикамерні склопакети, в які закачаний інертний газ криптон.

Саме цей супер-будинок було обрано організаторам в якості майданчику для втілення ідей молодих майстрів інтер’єру. Саме тому від конкурсантів чекають насамперед сміливих рішень. Окрім функціонального наповнення та вдалих дизайнерських рішень, проект повинен відповідати духу майбутнього. Участь у подібних конкурсах – це реальний шанс не лише дізнатися оцінку компетентного журі, а й можливість побудувати блискучу кар'єру у компанії Merx, адже фіналістів - за традицією - запрошують у штат компанії.

Саме такі конкурси стануть для українського світу дизайну можливістю підтримати та розкрити креативну молодь. Окрім власне змагання, конкурс передбачає консультації від провідних українських та зарубіжних майстрів дизайну. А поки на сайті merx.ua триває реєстрація конкурсантів, адже сьогодні в усьому світі тенденції формують саме молоді дизайнери. 

Попередній матеріал
"Евакуація 200": на окуповані території передали тіло загиблого в АТО бойовика
Наступний матеріал
Марш бійців НГУ та пікет під посольством: у Києві проводять акцію на підтримку Марківа
Теги: