mygadget.co.za

Створено пристрій, що дозволяє чути звуки шкірою

  Дослідик вже навчив кількох глухих від народження людей вловлювати звуки і розпізнавати слова за допомогою пристрою

  Нейробіолог Девід Іглман створив систему VEST (Versatile Extra-Sensory Transducer), яка за допомогою 32 невеликих моторів передає звуки у вигляді вібрації по спині людини, повідомляє видання ZN.UA.

  За словами самого винахідника, за допомогою створеного ним жилета людині більше не потрібен лише один орган чуттів для того, щоб вловлювати звуки. Система працює за рахунок того, що смартфон або планшет вловлює навколишні звуки і трансформує їх у набір певних частот. Кожна смуга спектра цих частот запускає один з 32 двигунів на жилеті. Через деяку кількість часу (і кілька практичних занять) мозок людини на підсвідомому рівні навчається інтерпретувати серію коливань як конкретний звук або їхню композицію.

  До теперішнього часу дослідник вже навчив кількох глухих від народження людей вловлювати звуки і розпізнавати слова за допомогою жилета. Він сподівається, що в майбутньому вони зможуть розпізнавати речення, а потім і повністю відновлять сприйняття мови. Нейробіологи сподіваються, що їхнє відкриття допоможе людям в десятках різноманітних професій краще справлятися з важкими умовами. Наприклад, пілоти можуть зчитувати стан систем літака через вібрації, а астронавти буквально можуть стежити за показниками здоров'я за допомогою натільних систем.

  Попередній матеріал
  В Чернівцях маршрутка в'їхала в електростовп: є жертва
  Наступний матеріал
  Міни та барикади: бойовики "ЛНР" вкотре не пропустили спостерігачів ОБСЄ

  Столичні винахідники представили пілотні проекти, які покажуть у Берліні

  Винахідник з Німеччини створив гармату для відлову покемонів