furfur.me

Стівен Гокінг запропонував нове рішення парадоксу втрати інформації в чорних дірах

  Фізики-теоретики Стівен Гокінг, Малкольм Перрі та Ендрю Стромінджер запропонували нове рішення парадоксу втрати інформації в чорних дірах.

  Результати своїх досліджень автори опублікували на сайті arXiv.org, а коротко про них Стромінжер розповів редактору Сету Флетчеру в інтерв'ю Scientific American.

  Проблема інформаційного парадоксу чорних дір зводиться до того, що відповідно до найпростішої версії теореми про "відсутність волосся", незаряджені і нерухомі чорні діри, описані в просторі-часі Шварцшильда, характеризуються тільки одним параметром- масою. Слово "волосся" запропонував фізик Джон Вілер. Його використовують як метафору для позначення інших параметрів.

  Парадокс передбачає, що немає ніякого способу відрізнити чорні діри, які мають рівні маси, одну від одної. Матерія, яка потрапляє в чорну діру, згодом випаровується завдяки випромінюванню Гокінга, і неясно, що відбувається з інформацією, яку вона переносила.

  У новій роботі вчені використовували уявлення про м'які фотони і гравітони, а також супертранcляцію. Перші дають змогу, маючи нульову енергію, змінювати стан чорної діри. Говорячи про супертрансляцію, науковці мають на увазі перетворення ідентичних світлових променів, що існують на горизонті подій чорної діри.

  "Ми даємо точну формулу, яка є одним із головних результатів вашої роботи, що описує відмінності у квантовому стані чорної діри, в яку був чи не був доданий м'який фотон", - розповів в інтерв'ю Scientific American фізик Стромінжер.

  За інформацією видання, своє бачення нової роботи Гокінг, який відзначив 8 січня своє 74-річчя, представить на лекції, які 26 січня і 2 лютого BBC Radio 4 транслюватиме у два етапи. Раніше в опублікованій в 2005 році роботі Гокінг спробував якісно пояснити збереження інформації в чорній дірі за допомогою техніки функціонального інтеграла, взятого по простору з тривіальною топологією.

  Як повідомляв 5.ua, у жовтні 2015 року Стівен Гокінг заявив, що за 100 років людство поневолять комп'ютери або прибульці. 

  Попередній матеріал
  Кремль готовий обговорювати умови відступу з Донбасу, але хоче уникнути відповідальності – експерт
  Наступний матеріал
  Держборг України скоротився на $4,6 млрд - Мінфін