tvc.ru

Нештатна ситуація: РФ втратила зв’язок зі своїм вантажним космічним кораблем "Прогрес"

  Корабель мав прибути до МКС у суботу й доставити туди майже 2,5 тонни пального, їжі й обладнання

  Космічне агентство Росії повідомило, що втратило зв'язок із безпілотним вантажним космічним кораблем, що мав доставити вантажі на Міжнародну космічну станцію, невдовзі після його старту з космодрому Байконур, орендованого в Казахстану, повідомляє "Радіо Свобода".  

  Як повідомили в "Роскосмосі", з ракетою-носієм "Союз-У" з кораблем "Прогрес МС-04" зв'язок був втрачений через 6 хвилин 23 секунди після старту, по тому, як почали працювати двигуни третього ступеня носія. Тепер у центрі управління польотами намагаються з'ясувати, чи вийшла ракета на орбіту, чи впала в Тихий океан.

  За даними "Роскосмосу", корабель мав прибути до МКС у суботу й доставити туди майже 2,5 тонни пального, їжі й обладнання. Західні агентства з Москви додають, що там були також новорічні чи різдвяні подарунки для членів екіпажу і святкова їжа.

  Відомо, що попередня аварія російського вантажного корабля "Прогрес" у квітні 2015 року змусила Росію майже на три місяці припинити всі космічні польоти. Тоді вину склали на проблему, що виникла в ракеті "Союз".

  За даними "УНІАН", джерело в ракетно-космічній галузі повідомило російському інформаційному агенству, що корабель, швидше за все, вийшов на нерозрахункову орбіту та не зможе долетіти до Міжнародної космічної станції та, швидше за все, зазнав аварії. 

  "Враховуючи, що двигуни третього ступеню ракети-носія пропрацювали недостатній час, корабель, швидше за все, вже впав в районі Китаю або в районі Тихого океану", – сказав співрозмовник агентства.

  Як повідомляв 5.ua, 23 жовтня 2016 року непілотований корабель Cygnus доправив на МКС більше 2 тонн спорядження та їжі

  Попередній матеріал
  Як мрії набувають крил: у Кременчуці до вихованців інтернатів завітали "помічники" Святого Миколая
  Наступний матеріал
  Франція відповіла на розміщення кораблів ВМС РФ на заході Криму

  Троє астронавтів екіпажу МКС повернувся на Землю

  Космічний корабель "Союз МС" прибув на МКС

  Вантажний корабель Dragon успішно пристикувався до МКС

  Пілотований "Союз" успішно пристикувався до МКС

  Екіпаж МКС успішно приземлився у Казахстані

  Екіпаж МКС вийшов у відкритий космос