bbci.co.uk

Нобелівську премію миру отримав Національний квартет з Тунісу за розвиток демократії

  Нобелівську премію миру присудили Національному квартету за діалог у Тунісі за роль у переході країни до демократії після "жасминової революції".

  Під час оголошення про нагороду, представниця Нобелівського комітету наголосила на "вирішальному внеску Національного квартету у зміцнення демократії після революції у Тунісі в 2011 році" - її ще називали "жасминовою революцією", або "арабською весною", повідомляє "BBC Україна".

  До Національного квартету входять чотири організації: Загальний трудовий союз, Союз промисловості, торгівлі та ремесел, Ліга прав людини і Орден адвокатів. Представник Нобелівського комітету Касі Куллманн наголосила: "Ці організації представляють різні верстви туніського суспільства, які сповідують добробут, принципи верховенства закону і прав людини". Також у комітеті уточнили, що "Квартет" виконує роль посередника і рушійної сили для просування мирного демократичного розвитку в Тунісі під час "арабської весни" і має значний моральний авторитет у країні".

  За інформацією Нобелівського комітету, цьогорічна премія миру має стати "стимулом для всіх, хто хоче сприяти миру та демократії на Близькому Сході, у Північній Африці та в усьому світі". Список претендентів на Нобелівську премію не розголошується, проте неофіційно було відомо, що на цьогорічну премію претендувало понад 270 кандидатів. Серед фаворитів були канцлер Німеччини Ангела Меркель, колишній співробітник спецслужб США Едвард Сноуден, папа Римський Франциск, католицький священник Муссі Зерая, російська опозиційна "Нова газета". Переможець отримає винагороду у 700 тисяч норвезьких крон (1,1 млн доларів США).

  Як повідомляв 5.ua, у лютому 2011 року революційна лихоманка охопила країни Близького Сходу. Події в Тунісі наприкінці 2010 року, коли сотні тисяч людей вийшли на акції протесту проти свавілля поліції, призвели до відставки президента Зіна бен Алі.

  [social type="tw" url="https://twitter.com/k_satyarthi/status/652415199664713728?lang=ru"]

  Попередній матеріал
  Путін небезпечний для всього світу - російський активіст
  Наступний матеріал
  Біженці з Донбасу повертаються з Росії ошуканими - Лисенко
  Теги:
  Loading...