ua.korrespondent.net

Міносвіти позбавило трьох осіб наукового ступеню за плагіат

  Міністерство освіти і науки позбавило трьох осіб наукового ступеню за плагіат та пропонує академічним установам приймати кодекси академічної чесності.

  Про це сьогодні, 11 серпня, повідомив на брифінгу профільний міністр Сергій Квіт, передає "Укрінформ". "За останній рік атестаційна колегія Міністерства освіти та науки виявила 20 робіт, у яких більшою чи меншою мірою є підтвердження плагіату. Ми позбавили наукового ступеню трьох  осіб. Це ті роботи, які були раніше захищені", - зазначив він. Квіт також додав, що наразі колегією розглядається ще 11 робіт українських учених.

  Крім того, Міносвіти скасувало рішення спеціалізованих наукових рад щодо шести осіб, у роботах яких виявлено запозичення без посилання. Як зазначив Квіт, ухвала про позбавлення наукового ступеню приймається тільки після експертної оцінки праці фахівцями з різних галузей. Однак деякі науковці намагаються через суди оскаржити рішення атестаційної колегії.

  "На жаль, у наших судах є приклади, коли приймається відверто осудне рішення. Якщо такі рішення будуть прийматися, ми публічно називатимемо прізвища тих суддів, які будуть покривати плагіаторів", - зазначив міністр.

  Він наголосив, що міністерство не ставить перед собою завдання карати за плагіат, і закликав вищі навчальні заклади та академічні установи розробляти кодекси академічної чесності й впроваджувати системи внутрішнього забезпечення якості, в тому числі наукових праць.

  "Кожен університет повинен мати свій власний документ, кодекс чи положення, яким він контролюватиме боротьбу з плагіатом і те, на якому рівні знаходиться академічна чесність в тому чи іншому університеті", - заявив Квіт.

  Нагадаємо, ГПУ підозрює заступника директора центру оцінювання якості освіти у втручанні в реєстр ЗНО.

  Попередній матеріал
  СБУ затримала бойовика, який зберігав у телефоні фото і відео своїх злочинів
  Наступний матеріал
  Хроніка АТО за добу: бойовики переміщують гаубиці та "Гради" ближче до лінії розмежування
  Теги:
  Loading...