Крабоподібна туманність
Крабоподібна туманність NASA

"Космічне портфоліо": NASA показало найдетальніше зображення Крабоподібної туманності

Для того, аби отримати бажану картинку, науковці поєднали знімки, зроблені обсерваторіями Chandra, Hubble, а також потужними телескопами Very Large Array і Spitzer

NASA опубліковало найбільш детальніше зображення Крабоподібної туманності, пошарово зібраної зі знімків, зроблених у різних діапазонах електромагнітного спектру. Відповідне відео з'явилось на Youtube-каналі космічної агенції, передає "Укрінформ".

"Щоб зробити цю картинку, вчені поєднали знімки, зроблені радіотелескопом Very Large Array і космічною рентгенівською обсерваторією Chandra, зняли, відповідно, радіо - і рентгенівське випромінювання Крабоподібної туманності. За знімки у видимому спектрі відповідала космічна обсерваторія Hubble, а за фотографії в інфрачервоному діапазоні - інфрачервоний космічний телескоп Spitzer", - йдеться у повідомленні.

Як стало відомо, червоним кольором на відео позначена речовина туманності, яка випромінює радіохвилі. Їх породжують зіткнення туманності з потоками заряджених частинок, що вилітають з нейтронної зірки у центрі туманності. Жовтим показані дані інфрачервоного телескопа. Тобто, йдеться про теплове випромінювання. Його породжують частинки космічного пилу і газу, що поглинають ультрафіолетове випромінювання зірки та її випромінювання у видимій області спектра.

Зелені знімки надіслав "Hubble". Вони показують світло Крабовидної туманності. Блакитним показані ділянки, що здійснюють випромінювання в ультрафіолеті, а фіолетовим — рентгенівське випромінювання, породжене вільними електронами, які «розганяє» магнітне поле нейтронної зірки.

Довідково: Крабоподібна туманність – це перший астрономічний об'єкт, ототожнений з історичним вибухом наднової. На Землі її спалах спостерігали ще 1054 року. Крім того, звіти про цей небесний феномен збереглися у звітах китайських астрономів та інших історичних документах. Фактично це газоподібна туманність у сузір'ї Тельця, що є залишком наднової SN 1054 і плеріоном. 

Нагадаємо, раніше NASA показало дивовижне космічне "цунамі", сповнене газу.

Попередній матеріал
"Зажурливі клени": у Луцьку з'явився Сквер Героїв Небесного Легіону
Наступний матеріал
У МВС опублікували фото дітей, які лишились сиротами внаслідок ворожого обстрілу Авдіївки
Теги:
Loading...

Станція Cassini зафіксувала хмари на Титані

Науковці з NASA відкрили нову "крижану" планету

Космічний зонд Cassini "занурився" у кільця Сатурна – перші фото

"Готуємо телескопи": Завтра повз землю пролетить гігантський астероїд JO25

Привіт, "Стів": Науковці зіткнулись із небаченим раніше атмосферним явищем

Космічний корабель Cygnus доправив 4 тонни припасів на МКС