Демонтаж наметового містечка під ВР

Знос наметового містечка: Лутковська просить ГПУ розслідувати події під Радою

Омбудсмен впевнена, що правоохоронці грубо порушили права людини

Уповноважений ыз прав людини Валерія Лутковська закликає Генеральну прокуратуру України розслідувати обставини та події під Верховною Радою 3-го березня. Лутковська переконана, що розігнавши наметове містечко під парламентом, правоохоронці грубо порушили права людини. Зокрема, права на мирні збори, свободу слова та право на особисту свободу.

"У своєму зверненні до Генеральної прокуратури, ми звертаємося і до Кабінету Міністрів. І відповідні акти реагування… окрім цієї публічної заяви з детальним описом цих порушень, які були зафіксовані у процесі моніторингу тих подій, будуть надіслані поштою в рамках провадження до Національної поліції і до Генеральної прокуратури", – відзвітував представник Уповноваженого Верховної Ради з прав людини Михайло Чаплига.

Нагадаємо, в суботу, 3 березня, поліція затримала більше сотні протестувальників під Верховною Радою. Правоохоронці стверджують, що вилучили під час проведення слідчих дій у наметовому містечку предмети, схожі на гранати.

По медичну допомогу звернулися 13 учасників акції і сім працівників поліції. Прокуратура Києва вже зареєструвала кримінальне провадження про можливе перевищення поліцейськими службових повноважень.

Дивіться також фотогалерею:

Шини, крики, "коктейль Молотова": як минули "ветеранські" сутички під ВР – ФОТО

/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
ЗСУ спростували інформацію про обстріл авто з російським депутатом на Донбасі – подробиці
Наступний матеріал
Instagram планує запустити нову функцію: що відомо