'Квартал 95' Буратіно
'Квартал 95' Буратіно 5 канал

Жарти "кварталу": ЛГБТ-спільнота прийшла з пікетом під офіс "1+1"

Коміків "95 кварталу" звинуватили у гомофобії через одну зі сценок, яку показував канал "1+1" у новорічну ніч. Обурені активісти вийшли пікетувати канал і вимагати від "кварталу" вибачень

Черговий виступ "Вечірнього кварталу" став скандальним та викликав хвилю обурень, зокрема, представників секс-меншин. За сценарієм, після зізнання Буратіно про зміну статі, його колеги всіляко принижують і називають ганьбою папи Карло. Через сексуальну орієнтацію цього самого Буратіно починають цькувати.

Після показу вистави в новорічну ніч, чимало користувачів Facebook звинуватили команду "Кварталу 95" у гомофобії та розпалюванні ненависті до представників ЛГБТ. Коміки вибачилися, але не на офіційному сайті. Обійшлися коментарем у мережі Facebook, а сам ролик про Буратіно видалили з усіх офіційних ресурсів.

Віртуальних вибачень, вочевидь, виявилося замало. Близько двох десятків активістів вийшли на пікет до офісу каналу "1+1".

"Я – гей, і мені було не смішно це бачити, як принижують навіть у жартівливій формі представника ЛГБТ", – каже активіст Арон Джонс.

"Для мене це – реальність. Моя дружина – трансгендерна жінка, і для мене це було не те що не смішно, це було образливо. Коли ми з нею тут, наприклад, перебуваємо у Києві – це місце, де ми не можемо бути у безпеці, бо люди сміються з цього. Вони готові до дій і вони готові, як ми бачили в цьому скетчі, реально штовхати ногами і виштовхувати нас із суспільства",  – каже співголова ЛГБТ асоціації "Ліга" Олена Семенова.

За майже годину пікету, до його учасників ніхто так і не вийшов. Текст із вибаченнями медійники опублікували на офіційній сторінці каналу у мережі Facebook.

"У ЗМІ немає стандартів роботи з такою темою, особливо, коли мова заходить про гумор. Ми готові надати наші інформаційні майданчики для такої дискусії та запросити інші медіа-групи, впевнені, ця тема є важливою для українського медійного простору загалом. Також ми, як і студія «Квартал 95», надалі будемо більш ретельно зважати на вибір, характер та підходи у висвітленні тем, які зачіпають повагу та інтереси сексуальних меншин", – відповіли на "1+1".

Чого вимагають активісти – дивіться в сюжеті:

"5 канал"

Попередній матеріал
"Хочу малювати, мене просто рве": як боксер зі Львова докорінно змінив своє життя
Наступний матеріал
У Полтаві лави патрульної поліції поповнили 75 новобранців
Loading...