Замість Леніна у центрі Києва встановлять сходи в небо

У Києві оголошено переможця конкурсу проектів "Суспільний договір"

Фонд "Ізоляція" привітав мексиканську художницю Синтію Гутьєррес (Cynthia Gutierrez) з перемогою в конкурсі на кращий проект художньої інтервенції на місці колишнього пам'ятника Леніну в Києві. Конкурс проходив у рамках проекту "Суспільний договір", який відбудеться в липні цього року і складатиметься з виставки, дискурсивної програми і художньої інтервенції. Про це інформує сайт фонду.

Художниця з Гвадалахари (Мексика) Синтія Гутьєррес запропонувала побудувати навколо постаменту сходи, "щоб кожна людина відчула рух історичних символів – від сходження до занепаду і забуття". Жінка розповіла: "Мета моєї роботи – поставити під сумнів усталені схеми, що оточують нас". Синтія Гутьєррес сподівається, що її проект "спровокує дискусію і рефлексію про нав'язування пам'яті, системні помилки, порожнечі, ідентичності і захопленні простору".

Інсталяція під назвою "Населяючи тіні" (Inhabiting Shadows) виникне навколо постаменту на місці пам'ятника Леніну на бульварі Тараса Шевченка в Києві на початку липня під час проведення проекту "Суспільний договір", кажуть організатори. За час проведення конкурсу було отримано 21 заявку від художників і художніх колективів з усього світу: 8 з України, 2 з Мексики, по одному з Польщі, Болгарії, Чилі, Іспанії, Бельгії, Латвії, Таїланду, Киргизстану, Росії, Нідерландів і Швейцарії. Серед індивідуальних художників – 6 жінок та 13 чоловіків.

/
/
/

Нагадаємо, у 2014 році на місці Леніна у Харкові встановили триметровий хрест.

Попередній матеріал
Російські найманці обстріляли Кримське із БМП і гранатометів – штаб АТО
Наступний матеріал
Луценко збирається особисто представляти обвинувачення проти Януковича в суді – нардеп

Рада декомунізувала ще 223 населені пункти, серед яких окуповані міста "ДНР" та "ЛНР"

Закарпаття нарешті декомунізоване: всі Леніни викинуті на смітник історії - Москаль

На Одещині сталася масова бійка через половину Леніна

У Харкові демонтують постамент найбільшого в Україні пам'ятника Леніну