5 канал

"Заміни досі немає, він один такий": у Києві встановили пам'ятник загиблому добровольцеві Мирославу Мислі

Іменем Мирослава Мисли назвали і новостворений сквер, де встановили пам'ятник

Монумент у бронзі, в натуральну величину встановили добровольцеві Мирославу Мислі у столиці. Це один із перших монументів справжнім героям російсько-української війни. Про захисника цілісності держави – далі в сюжеті.

Свого часу доброволець Мирослав Мисла, будучи на війні, говорив: "Зараз на сході добровольці – це основна мотивація захисту цієї країни, які теж жертвують найголовнішим – це життям. Відповідно це є чин. Така жертовність – вона є присутня для всіх українців".

Мирослав Мисла - позивний Мисливець - за фахом історик. Пішов захищати батьківщину ще 2014-го, з початком АТО. Воював спочатку у складі батальйону Карпатська січ, згодом 93-ї механізованої бригади. Загинув поблизу селища Кримське, що на Луганщині.

Юрій Чорнота, побратим загиблого, говорить: "Коли ми ховали Мирослава, ми поклали в труну набої, бойові набої, щоб він з небес захищав усіх, хто буде продовжувати його шлях. Сьогодні ми, всі ті, заради кого "Мисливець" віддав своє життя, повинні завершити його справу".

В одному зі столичних скверів Мирославу Мислі відкрили пам'ятник. У повний зріст, у бронзі. Серед присутніх – багато тих, хто знав загиблого особисто. Є й побратими Сергій Щербина, з якими Мирослав провів останні дні. Його товариш Сергій згадує, познайомилися в Кураховому, разом тримали лінію оборони у селищі Піски та поблизу Донецького аеропорту.

Чоловік згадує: "Коли Мисла загинув, там на фронті досі заміни йому немає, він один такий. Це людина,  котра... Я віз його в останню путь...".

На відкриття монумента Мирославу запросили і його маму Наталію. Каже, син на пам'ятнику дуже схожий на себе у житті, від надмірних емоцій жінці важко говорити: "Мій син самий ліпший був, дуже патріотичний добрий був, дуже любив життя.... - Схожий він на себе? - Так, схожий.... – Дякую, я вже більше не буду..."

Іменем Мирослава Мисли назвали і новостворений сквер, де від нині стоїть його пам'ятник.

Олена Бережнюк, Дмитро Демішев, "5 канал"

Попередній матеріал
У Москві остаточно закрили Бібліотеку української літератури
Наступний матеріал
Чорнобильська АЕС між минулим і майбутнім – що побачили журналісти "5 каналу" в зоні відчуження