5 канал

Ворона-альбінос та вухаті сови: як виглядає справжній пташиний "випускний"

Уже 10 років родина киян допомагає птахам розправити крила. Колишній військовий та вчителька створили у власній садибі під Києвом орнітологічний притулок

У вольєрах добровольці виходжують кілька десятків птахів - і зовсім малих, які випали з гнізда, і травмованих дорослих. Якщо через інвалідність пернаті не можуть літати, то доживають віку на повному пансіоні. Але більшість птахів після лікування, догляду та реабілітації  повертаються в дику природу. Знайомтесь:

  • Норовлива Варвара

Варвара - старожил орнітологічного притулку "Нюшаниково". Історія крука - традиційна. Спершу хтось захотів тримати вдома чорного ворона, а коли не склалося - випустив на чотири сторони. Варвара з обрізаними кігтями й зламаною лапою не могла самостійно дати собі ради у великому місті. Спершу її підгодовували офісні працівники, а згодом віддали в добрі руки родини Снопків.

"Вона собак кличе, кукукає дуже любить іграшки, тероризує сусідню клітку хижаків. Якщо ті наближаються, вона намагається схопити за крило, за хвіст, вирвати пір'я. ЇЇ всі бояться",  - розповідає організатор орнітологічного притулку Валерій Снопко.

5 канал
  • Боягуз Карл

Навпаки боїться всіх новачок - рідкісна ворона-альбінос Карл. Нещодавно його врятували в Києві від одноплемінників, які хотіли розправитися з білою вороною. Його клітку спеціально захистили від шкідливого ультрафіолету.

"Далі буде жити у нас, бо в природі, звісно, не виживе не через те, що її можуть заклювати, а через те, що в неї слабка імунна система. Вона може швидше підхопити будь-яку хворобу", - пояснює Ірина Снопко.

5 канал
  • Історія притулку

До того, як 10 років тому родина Снопків придбала садибу під Києвом, ані колишній військовий, ані вчителька, нічого не знали про птахів. Спершу вирішили завести екзотичних фазанів та качок, а потім знайомий віддав пташеня, яке випало з гнізда.

Нині ж - важко полічити, скільки так званих злетків та травмованих птахів живе у садибі. Є тут і вухаті сови, і двоє врятованих яструбів. Після року неволі та неправильного догляду попередній господар викинув птахів на вулицю.

5 канал

У вольєрах притулку мирно співіснують і дрібні птахи, і великі хижаки. Після лікування та реабілітації - більшість пернатих повертаються в дику природу. "Випускний" - так називають у Нюшаниково цю радісну подію. Відпустити на волю соколів та яструба вдалося і журналістам "5 каналу". Як це  було - дивіться у сюжеті:

 

Леся Головата, Олександр Фенько, "5 канал"

Попередній матеріал
Сутички на 9 травня у Дніпрі: поліція знайшла ще одного керівника "тітушок"
Наступний матеріал
"Вихід у відкрите море": як катер "Чигирин" до закордонного походу готують
Loading...