Університетська спільнота НМУ ім. Богомольця постала на захист автономії вишу

  Починаючи від 26 лютого, навчальний процес та наукова діяльність вишу призупинена на невизначений час

  Студенти та трудовий колектив Національного медуніверситету імені Богомольця оголосили страйк у відповідь на втручання Міністерства охорони здоров'я в роботу вишу та усунення з посади ректора Катерини Амосової. Про таке заявили у страйкомі, до якого увійшли представники студентського самоврядування, адміністрації та педагогічного складу університету.

  "Страйк оголошено у зв'язку із незаконними діями Міністерства охорони здоров'я, яке свавільно втручається в управління Національним медичним університетом, порушуючи закони "Про вищу освіту" та інших законів, що гарантують автономізацію вищих навчальних закладів. Рішення таке було прийнято, тому що вичерпані всі решта методів, якими ми намагалися досягти порозуміння з Міністерством охорони здоров'я", – зазначила декан медичного факультету №2 Наталія Літвинова. 

  Нині всі приміщення НМУ імені Богомольця недоступні для відвідування, окрім клінік, де лікуються пацієнти. У страйкомі наголошують: робота університету відновиться, щойно будуть виконані вимоги страйкарів. Їх оприлюднили на офіційному сайті вишу.

  "Вимоги: скасувати наказ Міністерства охорони здоров'я, відновити на посаді ректора Амосову Катерину Миколаївну, призначити чіткі дати та провести іспит "Крок 1. Стоматологія", – наголошує голова студради стоматологічного факультету Сергій Суровцев.

  Як повідомляв раніше "5 канал", причиною для відсторонення з посади ректора Катерини Амосової послужив зрив ліцензійних іспитів "Крок 1. Стоматологія" для третьокурсників."

  "Міністерство охорони здоров'я в абсолютно незаконний спосіб відсторонило ректора від виконання обов’язків через те, що ректор відмовився виконувати, ну, напевно, злочинні накази й укладати в незаконний спосіб договір із Центром тестування. Центр тестування у відповідь на неукладання договору зірвав тестування студентів стоматологів", – коментує Наталія Літвинова.

  Крім того, кажуть у виші, права підпису позбавлено двох чинних проректорів. За словами першого проректора НМУ Ярослава Цехмістра, його прізвище було вилучене з державного реєстру без попередження.

  "У зв’язку з цим питанням, ми подали позов до Окружного адміністративного суду щодо оскарження цих дій", – зазначив Цехмістер.

  Напередодні реакцію Міністерства охорони здоров'я на анонсований вишем страйк оприлюднили на офіційному сайті МОЗ:  

  "Закликаємо студентів та викладачів університету не піддаватися на провокації та маніпуляції керівництва НМУ та не зривати навчального процесу", – йдеться у повідомленні.

   Ситуацію також прокоментували у профільному Комітеті Верховної Ради.

  "Ще минулого тижня ми звернулися до очільників уряду втрутитися в ситуацію, що виникла між керівництвом Міністерства охорони здоров'я і керівництвом Національного медичного університету. Чому нічого не було зроблено – я не знаю. Завтра на Комітеті охорони здоров'я плануємо запросити обидві сторони і вислухати ситуацію, вислухати позицію. На завтрашній день це питанням стоїть першим ",  зазначила голова Комітету Ольга Богомолець.

  Скільки триватиме страйк, у виші не прогнозують. Зауважують, пропущенні заняття студенти зможуть відпрацювати після відновлення навчального процесу.

  Попередній матеріал
  Гілюк: Про які проблеми вишу може знати Супрун, не відвідавши НМУ ім. Богомольця жодного разу
  Наступний матеріал
  Чотири роки окупації Криму: адвокат розповів, що стало з нерухомістю української еліти на півострові