www.perspectiv.de

У Києві зареєстрували перший в Україні e-Health медичний заклад

До зими всі медичні заклади Кивєа мають зареєструватися у національній системі e-Health

У Києві зареєстрували перший в Україні медичний заклад, що працює у національній системі e-Health. Це пілотний проект у межах нової реформи Міністерства охорони здоров'я, що має перевести усі документи з паперового формату в електронний, передає "5 канал". 

Як стало відомо, першопрохідцем став Подільський центр первинної медично-санітарної допомоги №2. Раніше він працював в онлайн-режимі, коли на прийом до лікаря можна записатися через Інтернет. Медики помітили, що завдяки цьому черги у лікарнях скоротилися, та здебільшого новими послугами користується лише молодь.

"Полегшення і для нас, і для пацієнтів. Для них краще те, щоб у черзі не стояти по багато часу, ну і для нас легше - писанини менше", - каже медичний реєстратор Центру первинної медико-санітарної допомоги №2 Галина Іванченко.

Перевага Національної системи e-Health в тому, що у ній будуть зареєстровані усі медустанови України, а згодом й усі лікарі разом з пацієнтами. Після того, як усі заклади внесуть свої дані, українці зможуть обирати собі лікаря через онлайн-кабінет не за пропискою, а за власним бажанням - де зручно. І навіть перебуваючи в іншому місті без проблем піти на прийом до сімейного лікаря, який через Національну систему бачитиме попередні діагнози пацієнта.

Як повідомив директор компанії-розробника електронної системи Helsi Артем Михайлюк, "на сьогодні більше 2 тисяч медичних співробітників пройшли додаткове навчання і отримати сертифікати "комп'ютерної грамотності", щоб вони могли працювати з системою".

За словами профільного заступника голови КМДА Миколи Поворозника, уже до листопада усі медзаклади Києва мають зареєструватися у національній системі e-Health. З бюджету міста виділили майже 50 мільйонів гривень на закупку комп'ютерів та планшетів у міські лікарні.

"До жовтня-листопада крайній випадок, ми запровадимо цю систему безпосередньо по всьому місту у первинній ланці", - відзначив заступник голови КМДА Микола Поворозник. 

Попередній матеріал
Українська гордість на авіасалоні у Франції: як Ан-132Д підкорював "небо Європи" – відео
Наступний матеріал
У Білому домі підтвердили зустріч Порошенка із віце-президентом США
Loading...