У Києві "визволяли" від терористів посольство Ізраїлю – відео з навчань

За легендою будівлю захопили представники ІДІЛу

Теракт у центрі Києва. Терористи захопили посольство Ізраїлю. СБУ не вдалося домовитися зі злочинцями, тож довелося штурмувати будівлю. Це легенда для навчань спецпризначенців. "Альфа", КОРД та інші підрозділи тренували спільні дії у боротьбі із тероризмом. Усе це бачила і наша знімальна група.

Від ранку одна з центральних вулиць Києва перекрита. Поліція розвертає автівки, військовослужбовці Нацгвардії – перехожих. Тут відбуваються антитерористичні навчання. За легендою, терористи захопили заручників у Посольстві Держави Ізраїль. Спочатку представники СБУ намагаються провести перемови зі злочинцями.

Валентина Форноляк, викладач Національної академії СБУ, розповідає про специфіку роботи: "У будь-якому випадку переговори з терористами потрібно вести. Поки ведуться переговори, терористи рідко здійснюють насильство над заручниками. І під час переговорів можна розібратися з роллю кожного учасника терористичної акції. Вони назвалися як представники ІДІЛу і висували певні політичні вимоги".

За легендою тривалі перемови результату не дають. Тож ухвалюється рішення – на штурм. Спецпідрозділ "Альфа" заходить до будівлі з двору та з даху. Спецпідрозділ Корд – блокує терористів на автівці.

Журналісти цікавляться: чи означає це, що спецслужба тренується відбивати атаки не міжнародних терористів, а саме росіян?

На запитання відповідає заступник начальника управління СБУ у Києві Олександр Данилевський: "Зараз ви бачили тут прорив групи терористів, який проходив з боку вулиці. Терористи розмовляли арабською мовою. У нас була група переговірників, які проводили розмови на арабській мові. Ця група намагалася прорватися, спроба припинена співробітниками КОРДА".

Унаслідок операції усі терористи знешкоджені. Але одного умовного заручника злочинці таки вбили. Ще до початку штурму. Далі, за словами Данилевського, далі – робота над помилками.

Лише цього року спецслужби провели півсотні таких навчань. Переконують, знань та навичок у них достатньо, щоб відбити реальну загрозу.

Олексій Братущак, Олексій Іванченков, "5 канал"

Попередній матеріал
На Одещині у пожежі загинули двоє дітей
Наступний матеріал
Юрій Андрухович отримав медаль імені Ґете