Пам'ятник Ватутіну та добровольці ОУН
Пам'ятник Ватутіну та добровольці ОУН 5 канал

Сутички у центрі столиці: як добровольці ОУН намагалися знести пам'ятник Ватутіну

Активісти запаслися інструментарієм – взяли з собою драбину, кувалду та яйця

Учасники добровольчого руху ОУН у столичному Маріїнському парку намагалися знести пам'ятник генералу Ватутіну і пошкодити ще один монумент у цьому ж парку – пам'ятник учасникам Січневого повстання 1918 року. Уже відомо про сутички. На місці перебуває кореспондент "5 каналу" Евеліна Михайленко.

З її слів, близько 11:00 неділі, 14 жовтня, учасники ОУН рушили від станції метро "Арсенальна" до Маріїнського парку, утім хода була нечисельною. Значно більше було за маршрутом правоохоронців.

Для знесення пам'ятника генералу Ватутіну учасники акції взяли з собою драбину та кувалди, а також яйця, які кидали у постаменти. Між правоохоронцями та активістами на місці виникла штовханина, було чутно нецензурну лайку.

"Ми зробили те, що мали би зробити – підігнали машину з кувалдою, драбиною, мотузкою. Правда, далеченько, близько нас не пустили. Якби нам дали, ми би максимальної шкоди нанесли і арсенальському більшовику, і московському окупанту. На жаль, цього не сталося. У принципі, це було передбачувано", – коментує ситуацію голова ГО "Добровольчий рух ОУН" Микола Коханівський .

Пам'ятник Ватутіну та добровольці ОУН
Пам'ятник Ватутіну та добровольці ОУН
Пам'ятник Ватутіну та добровольці ОУН
Пам'ятник Ватутіну та добровольці ОУН
Пам'ятник Ватутіну та добровольці ОУН
Пам'ятник Ватутіну та добровольці ОУН

"Ми вважаємо, що в центрі міста, у сквері, де відбуваються різні заходи, не місце комуністичним символам, комуністичним діячам, а також символам окупаційної армії. Ми виконуємо Указ Президента про декомунізацію, який давно має бути виконаний", – додає учасник організації Руслан Чех.

Натомість правоохоронці стверджують: цих пам'ятників немає у списку тих, що підлягають декомунізації, тому наразі вони не можуть допустити знесення або пошкодження цих пам'ятників.

"Попри те, що ці пам'ятники, а особливо пам'ятник Січневому повстанню, це символи тоталітарної епохи, є чітко визначений законодавчий акт, що це братська могила, там є поховання. Тому законом про декомунізацію прописано, що не можна там зносити. Я як керівник поліції Києва перед міською радою та державною адміністрацією і по цьому, і по пам'ятнику на Арсенальній площі поставив питання, щоб прийняли якесь законне рішення – або перенесли, або в інший спосіб", – зазначив голова Нацполіції у Києві Андрій Крищенко.

Станом на 13:00 учасники акції розійшлися. На місці чатують правоохоронці. 

Попередній матеріал
Стало відомо, скільки жінок-військових боронить Україну на сході
Наступний матеріал
СММ ОБСЄ помітила колону військових вантажівок на українсько-російському кордоні